Paugud ja viled


Paar päeva enne aastavahetust juhtus säherdune meeliülendav, kätt väristama panev (liialdan) ja närvi mustaks ajav (kohe üldse mitte ei liialda) tibatilluke vahejuhtum, kus puht juhuslikult õnnestus olla valel ajal jummala vales kohas.

Sammusin (õnneks üksi) õhtupimeduses telefon kõrva ääres NUKU eest mööda, kui käis võimas pauk, otse minu ees lendas tuld ja sädemeid, kangestusin hetkeks, kõrvus vilistas meeletult, süda puperdas metsikult, tundsin, kuidas kohe läheb silme eest mustaks. Vihast.

Oma Püha Vihaga kiirendasin sammu ja sain kätte kaks tüüpi, kes ilmselgelt teadsid, kes SELLE (ilutulestikulaadne toode? paukpadrun?) täiesti suvaliselt rahva sekka viskas. Mina juhtusin olema see õnnelik, kes ei saanud otseselt pihta, aga viibis kõikse lähemal tollele tundmatule lendavale objektile, mis siis enam nii väga ei lennanud, kui pigem tegi juba põmm!.

Tüübid ilmselgelt sõimasid pärast sündmust valjuhäälselt viskajat. Kuulsin. Jooksid tal natuke aega isegi sabas. Nägin.

No ma sain tüüpidelt viskaja nime, võimaliku nime, sest vabalt võis neis käivituda miskisugune veider kaitsemehhanism, mis sundis mulle valetama. Aga sellega kogu loo ilu päädiski, sest niivõrd oluline pisidetail, nagu võtta ka nende tüüpide kontaktid, kellega ma jutule sain, kargas mulle pähe umbes neli minutit liiga hilja.

Nüüd ma siin siis mõtlen, et kas teha politseisse elektroonilise avalduse. Kas panna kirja oma lugu ja nimi, mis mulle öeldi? On sellel mõtet? Nagunii mitte midagi ei tehta. Ilmselt ei olegi mitte midagi teha. Tõendusmaterjali hulk on täpselt kena ümmargune null.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s