Kord majja!


Alanud aasta toob uued tuuled. Kodusolemine saab läbi. Töö-le-miiii-nek! Hiljemalt septembrikuust.

Ei kujuta seda aega ette! Praegu käib preili kaks korda nädalas hoius. Tahab ise minna. Mis ei tähenda, et moe pärast ei kõlaks igal hoiuhommikul ütlemine: “Ei taha hoidu!” Kimab pärast meeleavaldust rõõmsalt natuke korteris ringi, kui saabub mõistmine, et ega need vanemad väga ikkagi taga ajada sind ei viitsi, siis lastakse heal meelel kombe selga vedada, võetakse triibu-jänes kaasa (tudukaisukas), kuigi kodus enam ammu kaisukaga ei magata, aga noh, üksinda võõras kohas on minu meelest tore, et kaisukast lohutajasõber igaks juhuks kaasa saab haaratud, ja suundutakse heal meelel issiga hoidu. Hoidu jätmine pole seni veel kordagi pisaraid kaasa toonud. Jaan hoopis rääkis, et viimane viimine nägi välja selline, et ta ei jõudnud pärast neiu hoiuruumidesse kandmist (garderoob allkorrusel, viib sealt süles tegelusruumidesse) preilile isegi head aega kalli teha, sest too kihutas mahasaades kohe mängima :)

Neljaks järgi minnes ootab mind alati ees rõõmus preili, kes jookseb kallistama ja näitab, millega ta just parajasti vahetult enne minu saabumist tegeles. Pole üldse midagi ebaharilikku, kui kojunaastes teatab kahene: “Tore päev oli!”

Uuest (sügis)hooajast tuleb alustada lasteaiateed, seda viis päeva nädalas. Kas siis ka nii lihtsalt aeda minek ja sinna jäämine toimub, on juba hoopis teine teema.

Alanud nädalal preili võibolla hoidu ei pääse. Tundub, et viis järjestikust nädalat tati- ja palavikuvabadust saab läbi. Igal juhul pühapäeval Paljassaarel jalutades ilmnesid esimesed tatitõve sümptomid. Vaatab, kuhu nähtu areneb. Tormituuled, millega me seal rinda pistsime, olid kohati väga vinged, nii et ega ma eriti midagi loota julge.

Alanud aastal pean looma korra videoklippide majandusse. Ühest küljest kahjuks, teisalt õnneks, pole väga palju klippe preilist tootnud. Loodetavasti päris ära ei sure neid lühemaks lõigates ja kokku kleepides. Esimesed vaatamised-kustutamised tegin juba ära. Uskumatu kui pisike ja pontsakas ta meil ikka alguses oli ja kui nunnu oma beebsik tundub :) Kusjuures, vaatasin klippe ja mõtlesin: “Jessuke, nii rõõmus ja huvitav miniinimene! Kahju kohe, et tal venda või õde pole.” Seejärel toimus kiire kainenemine, lubasin endale sekundiks mõelda õõõõõõudjubedale uneprobleemile, mis meid  tuhandeaastatepikkuseid kuid painas ja vägagi otseses mõttes maha murda tahtis st mind. Jaani pole une-küsimus kunagi vaevanud. Minu meelest ta magas õndsalt iga jummala öö preili beebiajastul, kui ehk üks-kaks ööd välja jätta. Mõnele on ikka antud :)

Möödunud aastal tehtud fotod said eelmisel nädalal kõik sorteeritud, kaustadesse jaotatud, kahele kõvakettale talletatud ja kuna meil on traditsiooniks pilte paberversiooni lasta, valisin välja eksemplarid, mis jäävad tellimisseandmist ootama. Printimata on valik alates juunist kuni aasta lõpuni. Sõelale jäi sutsuke üle saja klõpsu.

Meil eriti poseeritud pilte pole. Mulle meeldib talletada olukordi, kus kajastub, mida preilile mingis vanuses teha meeldis. Näiteks on seal fotoalbumite vaatamist, puslede kokkupanekut, Kaalikuga mängimist (Kaalik on preili praegune lemmiklelu – kaelkirjak), fonoluku telefoniga “helistamist”. Viimasega “helistatakse” pidevalt mulle või Jaanile või ka näiteks Peppale :). Mängime sedaviisi ülilihtsaid dialooge läbi.

Ilmselt ei lisata väga sageli oma albumisse pilte, kus laps lükkab hoogu tühjale kiigele. Aga mul ootab selline printimist. Preilile juba kuskil viimane pool aastat või enamgi meeldib ise tühjale kiigule hoogu lükata. Kohe väga meeldib, mõnikord paneb kive kiikuma või puutüki või… Ise on seejuures väga õnnelik ja vahva asjalikkusega tegutsev. Kui on kaks kiike kõrvuti, võib paralleelselt mõlemale hoogu lükata. Muidugi on mul sellisest asjast pilt olemas :), rohkemgi kui üks. Või siis pildid, kuidas Bingo meie preili porgandit sööma õpetas-meelitas…

Eks albumisse lisades märgin juurde, miks just vastav tegevus sai pildile püütud.

Aga nüüd ma olen korralik ja lähen mõistlikul ajal magama :)

IMG_6438a
“Emme, tee pilti!”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s