Neoon Must “Ma tahan olla tema”


9789949589722Kaanepilt. Suitsurõngas. Et see just seda on, saan aru, kui veidi tähelepanelikumalt silmitsen. Ülelibisev pilk kadreeris esmalt millimallika ehk meduusi. Meduusi nimetus pärineb antiikmütoloogiast, kus Medusa oli koletis…

Teema. Depressioon. Kellel poleks tänapäeval kokkupuuteid depressiooniga, olgu see siis mis iganes lähedustasemel. Nii et teema kõnetab ilmselt paljusid. Mindki. Mitme puutega.

Iga inimese depressioon on erinev, väga üldistatult on tegemist süvakurvameelsega. Kas ma suudan lugeda midagi, mis peaks esmalahderduse järgi olema üdini masendav, ilmselt suudan, aga kas ma tahan, kui enesetunne on pärast säherdune, et seda võib lühidalt kokku võtta sõnaga sitt ja seegi oleks äärmiselt mahe määratlus.

Ükskõik millist raamatut lugedes haaravad mind üsna jõuliselt loetud sündmuste/inimeste emotsioonid. Häiriv omadus. Natuke pelutas. Miks ma peaks ennast vabatahtlikult stressi viima, kellegi ilmselt mingil määral biograafiliste sugemetega depressioonilooga?

Raamatu tagakaanel on Margus Karu ja Jim Ashilevi lühikesed sõnavõtud. Need veensid, rohkemgi veel, olin kindel, et TAHAN seda 400 leheküljel pakutavat depressiooni oma ellu. Kohe! Nüüd! Praegu!

Tepüütromaan. Kui ma oleks tsitaatidekoguja, siis ilmselt oleks mul elu ikka kohe väga raskeks läinud – miljon (või natuke rohkem) geniaalset mõtet. Triin Randver on kirja saanud stiililt nii vinge loo, et kuku perseli. Äärmiselt aus, julge, üldsegi mitte lugejale suitsiitselt mõjuv jutustamisstiil ja kuidas veel kirja pandud! Mingi hetk hääästi natuke hakkas väsitama pidev jumal-teab-mis-kraami suitsetamine ja kuhugi ära flippimine, no ja mis siis! Ikkagi oli kurrramuse hea raamat.

Raamatu pealkiri. Geniaalne.

neoon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s