Päev kajab

Kuidas me preili kunstisaalist välja lohistasime


Klassikaliselt olime haiged nädalajagu päevi. Algasid need täpselt preili hoiupäevadega ja lõppesid järgmise nädala hoiupäevade ees, ehk siis hoius ei saanud käia kahel nädalal, kuigi tõbi vaevas 7 päeva. Ma ei saanud ju neiut kohe esimesel nö palavikuvabal ja terveolemise päeval hoidu kupatada. Ma pidin enne veenduma… päevakese või kaks. Klassika. Maksad räiget pappi, aga hoidu peaaegu üldse ei jõua. Jube-jube.

Laps sai vaevalt terveks, kui ma juba võtsin plaani, et muidugi läheme paraadile. Muidugi! Aastaid tuleb juurde, aga no nii rumalad mõtted tulevad pähe, et midagi hirmsat. Kui praegu seda paraaditamise asja meenutan … Issand! Anna abi, ausalt!… Eks ma mõtlesin küll, et tuleme ruttu-ruttu ära. Viskame pilgu peale ja kohe koju. Õues on ju külm. Just terveks saanud põnniga pole kõige taibukam tundideviisi krõbedates miinuskraadides viibida. Aga no…

Nägime hävitajaid üle meie peade lendamas ja siis igasugu masinaid ja soomukeid ja… Kui ükskord koju jõudsime, preili riidest lahti sain… Reaalselt oleks tahtnud endale virutada ühe korraliku kõrvakiilu. Need käed!… Need KÄED olid jääst ja üleni punased. Varbad olid läbikülmad. Kohutav. No nii hirmus, et oleks tahtnud nutta. Jube.

Valmistusin mõttes järgmiseks haigusnädalaks. See lihtsalt ei saanud mitte millegi muuga lõppeda.

Pühapäeval veel mingeid tõvemärke ei olnud. Kuhu läksime? Õue! Seekord olin veidi mõistlikum. Sihiks oli kunstinäitus. Selline ebatraditsiooniline, küll siseruumis, aga väga jääkülmas siseruumis. Mõistlikkus väljendus liikumisviisis, nimelt sõitsime ühistranspordiga nii lähedale, kui vähegi sai.

Käisime vaatamas vanalinnas, Helios Hallis multimeedia kunstinäitust „Monet2Klimt“. Näitust tutvustatakse sõnadega:

…360-kraadine ekspositsioon. Spetsiaalselt loodud programm sünkroniseerib 20 projektori tegevust, mis lubab sõna otseses mõttes „sammuda keset kunsti“, tunnetada seda piirideta, näha iga viimastki pintslivärelust ja avastada täiesti uusi perspektiive.

Klassikalise muusika ja heliefektide saatel 45 minuti jooksul esitatakse enam kui 140 maailmapärandisse kuuluvat teost, milla autoriteks on Claude Monet, Vincent Van Gogh ja Gustav Klimt. Kõik teosed on animeeritud. Vaatemäng hurmab igas vanuses publikut ja paneb armuma kunstisse. 45 min. tsükklid kestavad vahetpidamata, nii et võite astuda uksest sisse ja sattute muinasjutulisse maailma.

Lapsed kuni 7-aastaseni saavad atmosfääri nautida tasuta. Täiskasvanud peavad täiesti üle mõistuse kallist raha maksma, 12 euri nägu. Selle sisse käib ka soovi korral tops tasuta teed või hõõgveini, sest ruum on jääkülm. Üleriietes võib ruumis olla. Ega ma ei kujutaks ettegi, et keegi seal mantli või jope ära võtaks. Mina olin näiteks suusapükstes.

Kui keegi arvab, et meie kahene ei suutnud 45 minutit vastu pidada, siis eksite. Esiteks sa võid seal vabalt ringi tuiata, kasvõi tantsida. Istumiskohti on muidugi ka. Teiseks meie preilile meeldib klassikaline muusika. No tegelikult ma usun, et kõikidele põnnidele meeldib :) Kolmandaks oli visuaal meie preili jaoks kindlasti midagi uut ja senikogematut, misläbi ka väga haarav. Täiskasvanu silmale oli mõningaid puudujääke, nii et hind tundus kõvasti ülepingutatud.

Juhtus hoopis nii, et pärast 45 minutit, kui ma minekule asutasin, informeeris preili, et tema küll ei taha veel ära minna. Vot sedasi. Nii me lõpuks oma preili “kunstisaalist välja lohistasimegi”. Viisakalt muidugi.

IMG_6968
Peod on väsitavad (24. veebruari õhtul)
IMG_6988
Piduriided ei takista rattasõitu.
IMG_6999
Kleit ja pärlid – preili lemmik kombo

 

 

 

 

Advertisements

2 thoughts on “Kuidas me preili kunstisaalist välja lohistasime

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s