Kui elekter kadus


Esmaspäev. Olin lõpusirgel panniroa tarbeks köögiviljade viilutamisega. Porgandid, kaalikas, kartulid, paprika, kapsas – kõik kenasti ribastatult kaussi uputamas. Koorisin sibula ära ja … Elekter kadus. Toitu valmistan elektripliidil. Alternatiivid puuduvad. Samal hetkel jõudis meeltesse teadmine, mis oli seal pesitsenud juba vähemalt nädalajagu päevi…

Nagu ilmselt igale kortermaja elanikule kohane, oleme oma maja rahvaga ühenduses meililisti vahendusel. Igatmasti vajalik info jõuab sedaviisi kiirelt nendeni, kelleni see jõudma peab. Mingi hetk lipsas sinna kiri teatega, et 26. veebruaril sellel ja sellel põhjusel pole majas elektrit kell 10.15-14.15.

Lasin Jaanil kuupäeva ja kellaaja paberile märkida, mille härra siis kohusetundlikult külmikule kinnitas. Teadagi miks. Et ma ei unustaks. Et söödav toit oleks majas ja jõuaks enne märgitud aega kõik suuremad elektritarbijad võrgust lahti ühendada, eks ole.

Toit oli majas, tähendab, kausis, aga väga toorel kujul. Lootus sellest soe hautis lõunaks kokku keerata kahanes hetkega nulliks. Pluss olin oma meelest väga tubli ja usina perenaisena andnud nupuvajutusega käsu pesumasinal masinatäis pesu puhtaks keerutada. Nii palju siis suuremate elektritarbijate vooluvõrgust lahti ühendamisest…

Väljas puhus vinge tuul, miinuseid oli ka omajagu. Veeretasin peas mõtet, kas minna preiliga kuhugi välja lõunatama või mitte. Ei läinud. Sest see ei olnud plaanis, eelarves ammugi mitte ja üldse, tuul oli jäine.

Preili sai lõunasöögiks kaks viilu leiba ja redise. (Mina sain süümekad.) Rohkem ei olnud pakkuda. Kaubatooja pidi saabuma õhtul.

IMG_7045
Seda me tegime kolmapäeval. Ilmselgelt mitte esmaspäeval, kui kõik metsapoole kiskus…. Viimaks ometi sai preili lund palja käega katsuda ja kühveldada.

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s