Päev kajab

Jooksuleeeee! Peaaegu


Tahtsin mina esmaspäeval ennast Talink Maijooksule registreerida, ei õnnestunud esimese hoo ja õhinaga. Viimaks, kui lõpuks naaaatukene otsustasin süveneda, selgus midagi äärmiselt proosalist – minu ID-kaarti kehtivusaeg on läbi.
Iseenesest nagu probleemi poleks. Saab ju minna uut kaarti taotlema. Maini aega maa ja ilm, rohkemgi veel. Ilmselt uue plastiktükikese kättesaamine mitut kuud ei võta. Nädalake ehk?

Aga. Minu soov osaleda ei tõuku mitte tohutust jooksukirest, vaid millestki hoopis maisemast. Nimelt. Kui sa suudad ennast registreerida enne käesoleva nädala neljapäeva (naistepäev!), oled lisaks õnnelik Stockholmi kruiisi omanik. Seda mitte üksnes sulle, vaid lausa neljale inimesele. See täitsa motiveerib mind. Mind, kes ma pole, nüüd võib öelda lausa aastaid, Eestist välja saanud.

Tegelikult Jaan pakkus, et me võiks seekord tema viiepäevasele lumelauapuhkusele kaasa tulla. Järgmisel nädalal läheb. Meeldiv. Aga keeldusin. Puhtalt seepärast, et ma pole kindel, kas mulle niiiii lumine puhkus istub. Ja kuna ma olen üks igavene pirtspekk-mutt, kes puhkuse ajal väga eriti ei tahaks köögis kokata, sealses mägimajakeses ilmselt peaks, pluss lumi on maas ja ilmselt miinuskraadid, ma ei saa preiliga sellisel juhul tunde ja tunde õues viibida, nagu ma ühe tõeliselt mõnusa puhkuse eelduseks olen endale sättinud, siis, noh, ma(me) pigem ei lähe. Midagi suurt muud peale suuskamise-lauatamise ilmselt teha ka ei saa. Pigem ei sobi mulle see värk. Oletan. Puhtalt keskkonnavahetuse pärast kaasa minna ei punnita. Tunduks raha raiskamisena.

Jooksu juurde tagasi. Plaanisin osaleda kõndimisetapis, ajavõtuga küll, aga ikkagi kõndimine. Pole sajandeid jooksnud, ilmselt sureksin. Kõndimine on minu rida :), eriti just käbedalt vudimine.

Mäletan ikka veel üht hetke meie mõneajatagusest ühisest jalutuskäigust Härraga. Kõndisin ilmselgelt liiga tempokalt. Jaan teatas veidi häiritult poolnaljatlevalt: “Lükka sina käru. See ehk natuke pidurdab sind.”

No ja mida sa teed, kui endal ID-kaart ei funka, aga tahaks nagu ikkagi väga õigeks ajaks regatud saada? Õnneks oli üks inimene, kes mõtles, et me võiks Maijooksul koos kõndides kihutada. Ta ilmselt arvas, et šokeerib mind ettepanekuga osaleda, aga noh, ma tolleks hetkeks juba teadsin, et tahan, lihtsalt veel ei teadnud, millise takistuse ID-kaart teele veeretab. Palusin tal mind ära regada :) Ja voilaa! neiu oli nii lahke ja ülimalt kiire. Juba mõni minut pärast sooviavaldust olin regatud.

Siit me tuleme 7 km puhast rõõmu! Ei olnud sarkasm. Seda on vähe :) häbitult vähe.

 

 

 

 

Advertisements

2 thoughts on “Jooksuleeeee! Peaaegu

  1. Maijooks on väga lahe. Kui ma veel noor olin, siis käisin kaks või kolm aastat järjest ja tõepoolest jooksin selle raja läbi. Mina, kes ma pole kunagi sportlik olnud. Aga vähemalt sel ajal oli see seltskond ja tunne nii mõnusad, et motiveerisid.

    1. Kujutan ette :) Loodetavasti on ilus ilm, siis oleks eriti mõnus. Liigun nii vähe võrreldes varasemaga, et kohe midagi hirmsat. Selline tore üritus innustab mind loodetavasti ka edaspidi rohkem endale aega tekitama, lihtsalt puhtaks niisama liikumiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s