Päev kajab

Lasnakal ekseldes


Olen Tallinnas elamise jooksul pidanud umbes täpselt kahel korral üksinda käima Lasnamäel. Midagi hirmsamat, kui lasnakal orienteerumine lihtsalt ei saa olema olla (orienteerumise mõttes). Tundub uskumatu, kuidas oma esimesel eksirännakul üldse sihtkohani suutsin jõuda, kusjuures, ilma nutitelefonita. Aga no eks ma uitasin ikka väga-väga pikalt ringi ka. Õudne-õudne, kui meenutada…

Seekord oletasin, sihtkoht Kotka bussipeatusest guugli andmetel oli 5 minuti kaugusel, et orienteerumisprobleeme ilmselt ei esine. Võta näpust. Ja mul oli nutitelefon! Ja ma, kuramus, isegi kasutasin seda üsna sihtotstarbeliselt guugelmäpperdades, aga ikka eksisin esimese tormlemisega nende jubedate panelnikute rägastikus ära. Hirmus tüütu, pehmelt öeldes.

Miks ma lasnakal ringi kolasin? Sest. Mingil müstilisel põhjusel saab tänapäeval Tallinna linnas ID-kaarti aegumise korral uut isikut tõendavat tokustaati nõutada AINULT kahes teeninduspunktis, mis asuvad vastavalt Lasnamäel ja Mustamäel. Põnev-põnev. Et oleks üks võimalus näiteks kesklinnas, no ei ole. Kusjuures. Ma pean oma plastiktükile järgi ka minema lasnakale. Aaajeee!

Ära tollest politseijaoskonnast orienteerusin telefonita. Puhtalt sisetunde pealt. Otse! Mitte et ma oleks otse suutnud jaoskonda jõuda, eks ole. Aga noh, peaaegu otse suutsin õigesse kojusõitu võimaldavasse bussipeatusesse kulgeda küll. Väike kõrvalekalle ehk kerge eksimine (väga minimaalne!), siiski toimus. Tajusin nihke kiirelt ära ja parandasin vea.

Resümee oleks – ma ei sobi Lasnamäele! Kohe üldse mitte. Mul kuklakarvad tõusevad püsti juba puhtalt teadmisest, et sinna kivikuubikute labürinti tuleb tagasi minna, kui dokumente kätte tahan saada. Ja seda ma tahan. Ilmselgelt.

Lasnakal, kui olin juba ametis kodupoole orienteerumisega, tabas mind suuremõõduline üllatus… sõna kõige otsesemas mõttes. Ütleme nii, et see ei ole just eluoluline asi, too üllatus, aga rõõmustav ikkagi. Sellest tuleb teine postitus, kui aeg on õige :)

Advertisements

2 thoughts on “Lasnakal ekseldes

  1. Jeerum, küsinud minult siis ometigi! Kolm aastat Tln-s on minust teinud Pinna teeninduse profikliendi😀Värsked kogemused veel takkaotsa, oskan minna iga vahendiga, iga kell ja igas olekus 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s