Lauatamine


 • Jäime kahekesi, tänasest esmaspäevani. Jaani lauatamise puhkus sattus seekord kuidagi nii ebasobivale ajale. Kõik see…
  Pluss ma korjasin endale kuskilt palaviku, väikese aga väsitava. Juba eilsest. Loodetavasti püsib minimaalsena.
  Preili ütles õhtul voodisseminnes, et tal on süda paha. Ma ei tea nüüd. Eks me olemegi jälle liiga kaua terved olnud, eks ole. Loodetavasti on tegemist tundega, mis seotud päevaune tegemata jätmisega või lihtsalt võimalusega praktiseerida uut väljendit.
  Ei taha olla haige! Saan hakkama haige põnni põetamisega ainult siis, kui ise olen enam-vähem töökorras.
IMG_7190
Preili nõudis kohe oma “liumäe” välja, kui kuulis, et issi läheb mäele lauatama. Tubane “liumägi” on üks ütlemata lai triikimislaud. Kuna see leiab sihtotstarbelist kasutamist väga harva, siis miks mitte kasutada “liumäena”.
 • Nädalavahetusel käisime tervishoiumuuseumis. Seal saab kaeda näitust: “Elada või mitte? Suhkrus on küsimus”. Väga põnev ja interaktiivne näitus. Ühe pisikese põnni kõrvalt muidugi kõike väljapandut süvenenult vaadata-lugeda ei jõua, aga midagi ikka.
  Näiteks samal ajal, kui preili issiga vetsus käis, jõudsin ära vaadata kolm suurtel ekraanidel eksponeeritavat videoklippi. Üks neist oli hammaste eest hoolitsemisest. Klipi lõpetuseks oli ära toodud 4 põhilist reeglit, mida hammaste puhul peaks järgima. Ei midagi uut: söö tervislikul, joo vett, pese hambaid, käi regulaarselt kontrollis.
  Vee joomine on muideks võrratult lihtne nipp happerünnaku peatamiseks, kui sul pole võimalik hambaid pesta. Või näiteks titemammana, kui sul suhteliselt beebiolemisega, aga siiski juba mitme hamba omanik keeldub igasugusest harjalaadse eseme “tungimisest” tema isikliku mälumisaparaadi lähistele. Jooda talle pärast söömist paar lonksu vett, no ja enne magaaminekut ka nii igaks juhuks paar lonksu. Happe rünnak on neutraliseeritud.
  Mäletan neid FB beebigrupis ahastavaid postitusi emadelt, kes kurtsid, et lapsel lihtsalt ei saa hambaid pesta, sest ta EI LASE. No ja siis? Kui ükski nipp ei aita, võta vabalt, vähemalt mõnda aega. Las laps joob lihtsalt vett, noh. Ega seda suud tangidega lahti pole mõtet kangutada. Saate mõlemad trauma. Eluks ajaks võibolla.

IMG_7075

 • Tänane avastus. Kanal2-s jookseb selline eestimaine saade nagu “Kolm meest ja beebid”. Kolm meest ja nende beebid pannakse ühe katuse alla elama. Vaadatakse, kuidas mees saab oma beebiga nelja nädala jooksul hakkama.
  Kusjuures nii nagu ma saatetutvustusest aru sain, nad peavad käima ka beebikoolis (ilmselt saate poolt kinni makstud lõbu).
  Reklaamiti kogu seda va eksperimendilaadset asja kui “Ui-ui-ui! Kas mehed üldse kujutavad ette, kui raske neil saab olema”. Nagu mida?! :) Nad elavad kõik KOOS. Kõik need kolm eksperimendis osalevat isa-last. Puhas lust ja lillepidu! Mis siin nagu rasket on? Kõigil on veel oma toad ka. Elavad nagu mingis häärberis. On pidevalt kelle õlal nutta (ok. mehed ei nuta), kui eriti keeruline päev või öö peaks olema. Ja lastel on niiiii palju uusi nägusid mida uudistada…. Neli nädalat peaks mööduma linnutiivul.
  Praegu just tuli meelde. Seoses ööga. Teemaväline. Kaudselt seotud siiski. Üksöö preili karjus täiest kõrist oma voodis. Olin just vetsu läinud. Annu voodi on meie voodi kõrval. Jaan oli ka täiesti olemas. Magas. Võib ühe korra arvata, kas Jaan ärkas preili suunalt kostva põrgulärmi peale. Meil ei ole enam beebi, meil on kahe ja poole aastane põnn. Kui vaja, ta röögib võimsalt. Ja ma ei suutnud seal peldikus ühe minutiga valmis saada, eks ole. Ega ma väga ei kiirustanudki, sest noh, isad võivad ju ka põnne öiste ärkamiste puhul rahustada. Aga see kisa ei lõppenud. Päriselt. Vähemalt mitte enne, kui ma kohale lendasin ja neiu sülle võtsin. Hommikul küsisin Jaanilt, et kuule, sa nagu midagi öösel kuulsid ka vä? Ei.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s