Hoiuvabadus


Preili käib kahel päeval nädalas hoius. Juhul kui nohu või palavik või mõlemad ei kimbuta.

Kui me siin veel hoius ei käinud, kujutasin ette igasuguseid müstilisi asju, mida tekkiva vaba ajaga ära teha jõuan. Oli tunne, et no mul saab siis olema metsikult, lausa üle igasuguse mõistuse, iseolemise aega. Uskusin – küll ma alles hakkan, vähemalt alguses, hambad laiali sajaprotsendiliselt niisama mölutama! Oli kuidagi säherdune tungiv vajadus. Olgem ausad, Annu esimesel eluaastal minul niisma mölutamise aega peaaegu ei olnud. Viga muidugi. Iga mõistlik ema PEAB sellise aja oma plaangraafikusse sisse kirjutama. Kõigil kahjuks ei ole võimali, väga erinevatel põhjustel, aga kui vähegi mingi asjalik variant eksisteerib, siis puhtal kujul niisama olesklemine on hädavajalik.

Praegu, kui preili hoidu jõuab, tekib mul nö lapsevaba aega 7 tundi, kui ma teda ise hoidu viiks, oleks seda aega vähem. Kellal vaadates tekib 7h nö tühja aega, aga reaalselt… mnjah, on lood veidi teised. Miks?

Järgi hakkan preilile minema kell 15, jõuan tema juurde kell 16. No olgu, see 1h, mis kulub järgiminekule, on ju ka tegelikult nö vaba, päris ükskõik mida ma siis teha küll ei saa, tuleb kulgeda hoiu suunal, aga noh, vähemalt mõelda saab igatahes peaaegu kõigest.

Ma ei lase preilil hoius olla maksimaalset aega (st 8-18), sest see ei tundu nii pisikese tegelase puhul mõistlik. Muide lugesin, kui lasteaialaps peab 10h olema päevas lasteaias, on seda liiga palju. Stressitase tõuseb ohtlikult kõrgele, võib hakata tervist mõjutama. Ei piisa ka kahest nädalavahetuse päevast, et liigselt tõusnud stressitaset alandada.

Niisiis, minu põnn on reaalselt hoius kohapeal 7h. Sinna sisse jääb ka lõunauni. Hoius ta magab. Vähemalt seni on maganud.

Mida teeb minusugune mamma kogu selle va sülle kukkunud “vaba” ajaga? Esiteks ma koristan, teiseks käin turul ja kolmandaks teen süüa :) Puhas klassika, nagu tüüpiline kodune kanamamma. Ja neljandaks jääb umbes tunnike, et lugeda või vahtida telekat või teha midagi muud ebaolulist. Ehk siis kogu sellest metsikust ajast on 1 tund mölutamist. Hea seegi :) Olen rahul.

Näiteks käesoleva nädala hoiupäevadel ei koristanud. Ühel neist käisin oma uusi dokumente kätte saamas. Muideks, oleksin peaaegu jälle ära eksinud. Ma ikka reaalselt ei kannata üldse Lasnamäge. Uskumatu koht. Selline ängistus tuleb miskipärast peale, et… Ja kuramus, isegi kättesaamisel pidin umbes tunnijagu ootama. Ja no sinnamineku ja -tuleku aeg ka veel lisaks. Ropp ma ütleks, ikka väga ropp aeg, mis kokkuvõttes nende uute dokustaatide nõudmisele-saamisele kulus.

Teisel päeval tegelesin munajahiküsimustega… Varsti on lihavõtted, kui keegi veel ei tea. Seekord plaanin meie preilile pisikese munajahi Pärnu mamma hoovis korraldada. Ei kujuta ette, kuidas preili ise asjasse suhtub, tean vaid, et korraldamine on mõnus :) Mulle säherdune jauramine meeldib. Loodetavasti ei saja järgmisel nädalavahetusel lund…

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s