Päev kajab

Juba neli kuud


Neli kuud tagasi sain oma käsutusse Daysy viljakusmonitori, olin elevil ja ärevil. Elevil sest olin Daysyst kuulnud ja ainult positiivses võtmes, tahtsin vidinat katsetada. Me tarbime niigi igal võimalikul moel lademetes keemiat, kui ma saan oma organismi veidigi säästa, siis miks mitte katsetada organismi säästvat rasestumisvastast vahendit. Siin mu eelmine postitus Daysyst.

Kuidas meil läinud on, nende nelja kuu jooksul?

Suhteliselt kenasti. Daysy ei ole vahepeal hinge heitnud. Töötab. Keegi ei ole teda hammustanud (loe esimest postitust viljakusmonitorist). Ta on küll korra madalalt kõrguselt maha kukkunud (võiks öelda, et põrandale libisenud), aga mingeid probleeme seejärel ei tuvastanud. Ikka sama vana hea Daysy. Ta on rännanud Pärnusse ja mitte ainult. Reisimise mõttes on viljakusmonitor ülimugav – väike ja väga kerge.

Minu suurimaks mureks juba enne kasutamise algust oli kuidas kehatemperatuuri mõõtmise ikkagi hommikul KOHE, enne voodist välja kooberdamist ära saan teha. Mõõtma peab enne voodist välja kargamist. Ma ei uskunud, et vidina kasutamine iseenesest mingeid probleeme tekitaks st oleks kuidagi keeruline a´la unesegane pea ei suudaks meenutada kuidas Daysyga tegutseda.

Hirmud ja uskumised said kinnitust – kasutamine ongi äärmiselt lihtne ja loogiline. Null probleemi. Kui oled juhendi läbi lugenud ja vähemalt korra ka oma tsükli algust osanud Daysyle kinnitada, läheb kõik ludinal.

Minu suur komistuskivi oligi just nimelt KOHE hommikul mõõtmine. Sellel oli mitu või pigem üks väga konkreetne proosaline põhjus – meie armas pisike põnn. Mis te arvate, et ma nagu ise vabatahtlikult tõuseks kell 7 või 7.30, või hoitku jumal! kell 6 hommikul? No kohe raudpoltkindlalt mitte, eks ole. Ma põõnutaks mõnusasti vähemalt 9 hommikul, oleneb muidugi, millal magama sai mindud, kui väga hilja, siis kauemgi veel.

Ehk siis mul on kahe jala ja kahe käega äratuskell. No võib ju mõelda, et mis siis, ärkate koos ja mõõdad 30 sekundit või minut oma temperatuuri, kah asja. Üldiselt ongi nii. Miinus on see, et ma ei saa mõõtmise ajal rääkida. Suust mõõdad, suu peab kinni olema. Põnnile on näiteks minut väga pikk aeg. Kui ta sulle selle aja jooksul pähe ei roni ja silmi peast ei torgi või hoitku selle eest! suud lahti ei püüa kiskuda, on hästi läinud. Tegelikult. Kui ta midagi sellesarnast juba puhtalt hakkab üritamagi on sul plaksti! igasugune temperatuur laes, mitte et ma seda täpselt teaks, lihtsalt oletan :). Süda igal juhul tõstab tempot ja muutud natuke ärevaks, kas mõõtmine saab korrektselt tehtud või mitte.

Tegelikult on muidugi nii, et kui Daysy tuvastab mõõtmise, mille väärtus ei ole loogiline, siis ta ei võta seda oma kalkulatsioonides arvesse, samamoodi kui mõõtmised on väga ebaregulaarsed, annab viljakusmonitor igaks juhuks nö ohutuld – kollast ja punast. Valetama ei hakka, lihtsalt ettevaatlikuks muutub.

Tihe tõbineolemise periood jäi möödunud nelja kuu sisse. No ei tõusnud esimese asjana käsi Daysy juurde, kui endal oli nina kinni või preili ärkas ööunest halva enesetundega.

Tegelikult võib Daysyga jätta mõõtmisi vahele, ei juhtu midagi katastrofaalset, kui mõnel päeval jääb andur keele alla pistmata. Daysy on piisavalt intelligentne vidin, teda kohe rööpast välja ei vii.

Usun, et edaspidi olen tublim ja tragim. Hommikud on valgemad ja olen hakanud nüüd veidi enne preilit ärkama.

Pealegi mul on veel katsetamata ülivinge Daysy äpp.  Pead muidugi anda ei saa, et katsetan. Hetkel kahtlen, sest… noh, ma ei ole väga äppide inimene :) Ilmselgelt ma mingeid äppe ikkagi kasutan, nii dinosaurus ma nüüd ka veel ei ole. Lihtsalt. Keskmisest nutimobla kasutajast vähem. Aga eks paistab…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s