13h


Perearstivisiit tehtud. Annu kopse kuulati nii pikalt ja põhjalikult, et ma jõudsin juba mõelda: “Noh, selge-selge, tore-tore… Mitmepoolne kopsupõletik meil nüüd huvitav välja kuulatakse ka?” Üllatuslikult hoopis öeldi, et kuulamise järgi on kõik korras. Preilile tundus ilmselt pandud diagnoos või pigem diagnoositus päris kohatu ja ta köhatas korra. Tagasihoidlikult. Seda, mida ta tegi, oli muidugi köhatamiseks vähe nimetada, aga no võrreldes sellega, mis toimub kodus, kui preili “köhatab”, olid need häälitsused kohe kindlasti allasurutud ja väga viisakad. Igatahes. Arstile mõjus. Kohe saadeti meid vereanalüüsi tegema ja paluti vastus ära oodata. Lisati, et vajadusel lähete otsejoones röntgenisse ja üldse, et kuulamisega ei pruugigi alati kopsupõletikku kindlaks teha. Vot sedasi.

Kõik muu oli meil korras – kurk ilus, kõrvad kaunid. Kogu selle kauniduse eksponeerimine teostatud hindele viis pluss. Oldi imestunud ja kiideti. Räägiti lapsest, kes olevat hammustanud ja vehkinud jalgadega… Lapsed ongi erinevad ja üldse, võibolla tal oli eelnevalt mingi negatiivne kogemus arstidega või tuju väga halb või midagi kolmandat.

Vereanalüüs. Ma ei ole elusees rahulikumat Annut näinud. Näppu torgati auk. Annu ei reageerinud üldse, vaatas uudishimulikult. Verd pigistati sõrmest kahte topsikusse. Haudvaikuses. Annu ei rabelenud, tõrkunud. Ideaalne patsient. Verd võttis noormees. Praktikant? Üks vanem naisolevus vaatas kõrvalt ja kommenteeris, kuidas Annu on ikka niiii tubli :)

Analüüsi tulemused. Põletikunäitajad kõik normis, meil pidavat seega olema lihtsalt üliäge viirus. Võimas. Perearst ütles, et tema käsi antibiootikume kirjutama ei tõuse. Suurepärane!

Neelame köhasiirupit, teeme auru, püüame palju juua. Palavikku täna enam ei olnud. Paraneme ilmselt. Uni oli ka üle mitme öö jälle üsna võimalik. Neiu põõnas 13h, tahtis küll vahepeal kell 5.55 üles ärgata, mis isegi oleks kõlanud suhteliselt loogiliselt, sest unne jäi ta ju juba kell 19.15, aga miskipärast vajus oma protestinootidest hoolimata uuesti külili ja tudiskles 8.15-neni. Tegi seejärel uuesti katset ettepanekuga üles ärgata, ja vot nüüd ma olin juba täitsa nõus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s