David Foenkinos ja Leelo Tungal


delikaatsusDavid Foenkinos “Delikaatsus” – Kunagi ammu nägin romaanist valminud filmi (e. k “Õrnad tunded“), kus peaosalist mängis üks mu lemmikuid – Audrey Tautou. Raamatu kaanekujunduski sellest filmist. Vältisin pikka-pikka aega raamatu lugemist, film püsis nii selgelt meeles. Nüüd, kui mul filmi lõpp oli ununenud, tundus paras hetk teos käsile võtta.

Teistsugune armastuslugu. Kuidagi värskendav oma armsas veidruses ja särtsakuses. Raamatuna parem kui filmina, aga noh, Audrey Tautou, ma võiks teda ilmselt lõputult vahtida. Nii ilus ja armas ja nunnu ;) et…

Aga filmi lõpp, see ei meenunudki. Ülejäänud sündmustik keris silme ees enam-vähem paralleelselt raamatus toimunuga. Aga see omanäoline lõpp… Mnjah, vaata või film uuesti üle ;)

Panen siia otsa muusikapala, millele raamatus korduvalt viidatakse – “Põgenev armastus”

 

9789949851751David Foenkinos “Henri Picki müsteerium” – Uskumatult hea lugu. Ja see stiil! Väga-väga nauditav.
Loed raamatu tagakaanelt sisututvustust ja mõtled: “Näää… Pole mingit põnevust, intriigi. Keegi leiab tundmatu käsikirja, no ja siis, mingi veider raamatukogu, mingi… mingi täiesti ebahuvitav süžee, noh. Kogu kompott ei saa mitte mingisuguse otsa pealt huvitavaks minna.” Aga saab ja kuidas veel. Raamatu lõpp – imeline.

Loo keerutused ja vindid üllatasid. Nii hea, et lausa ostaks.

 

9789949853076_1Leelo Tungal “Seltsimees laps” – Armas raamat. Ilmselt on peaaegu kõigi jaoks lapsepõlv, olenemata valitsenud riigikorrast, see kõige erksavärvilisem ja kuidagi eriti eredalt ja soojalt meeltesse sööbinud periood.

Ei olnud raamat, mida saaks kiiresti ühe jutiga läbi lugeda, vähemalt minu jaoks, ja seda mitte teose kogukuse pärast. Kuigi kulgemine toimub üsna selge ja teadaoleva lõpplahenduse suunas, siis tegu on tohutu kobaraga mitmetest väikestest lookestest, mis kõik on kuidagi väga elavad ning erksad ja hakkasid minu meeltes kuhjuma, nii et mingi hetk vajasin pausi. Ma ei tea – rahunemiseks? Setitamiseks? Fookuses püsimiseks? Ei teagi. Igal juhul tekkis tunne, et on vaja väikseid pause.

Filmi ei ole ikka veel näinud. Väikese Leelo osatäitjat on nii palju kiidetud. Olen temaga ühte intervjuud kuulnud-näinud ja juba see jättis neiust väga sümpaatse mulje. Ilmselt jõuab “Seltsimees laps” peagi teleekraanidele, siis vaatan kindlasti.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s