Päev kajab

Nüüd lähme jäätist ostma!


Miks peab mingi tõbi tõbetsema minu kallal just nimelt suvel, just praegu! Täiesti ebavajalik, täiesti ahistav, täiesti-täiesti-täiesti….! Üheöine kurguvalu läks üle ühepäevaseks palavikuks, seejärel määramata tähtajaga tatitõveks, mis aina kogub tuure. Täpselt ühel päeval tundsin end nii kehvasti-kehvasti, et kobistasin ööunne juba kell 21.15. Mis, muideks, oli maailma kõige mõistlikum otsus. Preili-moodi “äratuskell” ajab siin rahva üles heal päeval 7.15, aga reeglina ikkagi juba 6.40 (!!!). Õudne. Vähemalt sain nii vara voodisse vajudes mõistliku pikkusega uneaja. Ja ei ole mõtet arvata, et aktiivse tõbetsemise puhul ei tegele ma mitte millegi muu, kui enda ravimisega. Kaaaaugel sellest! Vastupidi.

Meil on siin ju üks igiliikurist preili-põnn, kes ilmselt on nädalaga peaaegu kõik lähikondlased surmani ära tüüdanud (eriti koer-Bingo). Et kõik enam-vähem terve närvikava säilitaksid, minu oma nagunii enam päästa ei anna, vot siis tegelen peaasjalikult piigaga ikkagi mina, mütates olenemata ilmast õues, eriti just mänguväljakutel.

Lõunaunetu preili jääb ööunne reeglina juba veerand tundi enne kella kaheksat õhtul. Vot seepärast me ka vara tõuseme. Eriti hulluks kiskus asi laupäeva hommikul. Nimelt leian, et põnnile piisab, kui ta saab kahel korral nädalas jäätist süüa – laupäeval ja pühapäeval. Laupäeva ootamine oli meeletu. Laupäeva hommikul suutis Annu suure ootusärevuse peale end, tegelikult ju siiski mind, eks ole, juba kell 6.20 üles ehmatada. Püha müristus! Ärkas üles ja ütles, et nüüd lähme jäätist ostma. Muidugi. Kõik enam-vähem mõistlikud inimesed veel magavad, aga meie lähme jäätist ostma. Kuhu huvitav? Bensiinijaama?!

Nõudis endale pulgajäätist. Jäätisevalikut ma tal teha ei luba. Võimalik, et sellest hoolimata jääb mulje, nagu ta valiks, tegelikult käib väga konkreetne suunamine.  Eelistan La Muu-d, eestimaine ökojäätis. Kõik koostisosad jäätiste kaupa on nende veebilehel kirjas, ideaalne. Pulgajäätiseid nad ei tooda. Allakolmesel on üsna keeruline kiiresti sulavaid pulgajäätiseid süüa (no vähemalt eestimaised sulavad kiiresti, mis pole sugugi halb näitaja ja kohe kindlasti eelistan eestimaist). Ostsingi pulgajäätise, lootuses, et preili saab ise kogedes aru, miks on tal topsijäätist mugavam süüa. Oli natuke lödistamist, pusa läks pessu.

Pühapäeval paluti topsijäätist :) Pisikesi 100g-seid topse saab La Muu-lt valitud toidupoodidest osta. Mina jälle rahul. Ja asi ei ole üldse ainult selles, et tegu on ökojäätisega, mis iseenesest pole sugugi vähetähtis. La Muu on lihtsalt parim. Maitsed on suurepärased. Tekstuur samuti. Ja mis kõige õudsam praegu, see postitus ei ole sponsitud :D Ma lihtsalt armastan La Muu-d. Ja nad avasid jäätisekohviku Tallinnas, nii õiges kohas ka veel, meile üsna lähedal. Neil on seal peaaegu tuhat sorti (tilluke liialdus) jäätist müügil, kusjuures, isegi nende vegan jäätised maitsevad nagu muinasjutt! Ja nad kuramused oskavad sorbette ka teha. Mina, kes ma olen eluaegne sorbetivastane olnud, söön ja kiidan. Nii. Stopp.

Põrutasin praegu täie hooga tõbetsemise teemast välja. Ilmselgelt on ühte jäätist vaja, aga see ilge tatitõbi… Vist ei tohiks jäätist süüa. Eiteaeiteaeitea mis saab. Jaanid kohe-kohe käes. Kas ma üldse tohin sinna põnnide keskele tatti pritsima minna…

IMG_8325

IMG_8323
Ja ta kappaski…

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s