Päev kajab

Ringiga alguses ehk kuidas Pärnus juuksuris käisin


Meil on juunikuu nö säästukuu. Kokku sai lepitud, et püüame kulutada vähem. Niivõrd ebakonkreetne, laialivalguvalt hämar eesmärk, et ilmselt siit miskit erilist säästu siiski ei tule. Oleks võinud näiteks kokku leppida, et maiustusi ja muud rämpstoitu ei osta, endale siis. Annule peale jäätise minu teada maiustusi ei osteta, kui me marju jmt maiustusteks ei pea.

Esialgu mõtlesin, et saan juuksuris käimata hakkama. Aga. Viimasel nädalal nägin, kuidas kogu mu susser-vusserdis peas üha rohkem krussi ja lainesse ja krässu ja üldse igatpidi nässu hakkab kiskuma. Tulin imelisele mõttele. Lähen Pärnus juuksurisse! Siin on ilmselt odavam kui Tallinnas ja värvida ei lase, no saan hakkama umbes kuujagu veel väljakasvanud juurikatega, lihtsalt tuleb vähem peeglisse vaadata.

Läksin samasse juuksurisalongi, kus viimati istusin aastaid-aastaid tagasi. Läksin Helle & Helen-i Rüütlitänava salongi. Olin seal omal ajal, kui Pärnus elasin, püsikunde. Juuksurid olid muidugi teised, remonti oli ka tehtud, aga deja vu sain ikkagi korraliku.

Juuksur oli meeldiv, mõistsime teineteist üsna hästi. Ta tegi, mida hetkel mu juustega sai teha, et liikuda selle asja suunas, kuhu liikuda soovin.

Pesu ja lõikus valmis, viimistles soengu, nii nagu ikka juuksurisalongis tehakse ja andis teada summa, mida tehtud töö eest soovis.

Esimest korda elus jätsin juuksurile jootraha. Pidin töö eest maksma 18 eurot, mul oli kahekümnene. Tagasi ei küsinud, ütlesin, las jääb… Ilmselgelt olin kergelt šokis, sest kust muidu säherdune lahkus valla pääses. Tallinnas ma tolle raha eest mingit lõikust ei saaks, no olgu, tuka lõiguksid ära ja veel natuke, aga ülepea hekseldus ja pesu ja viimistlus, ei, raudselt mitte.

Tundub, et nüüd tuleb alati, kui emal külas käin, astuda sisse ka juuksurisalongi. Järgmine kord lasen lisaks lõikusele ka värvimögina pähe panna! :) Kus läbitungimatus padrikus mu ajuollus seni on lösutanud, aru ma ei saa, oleks ammuilma pidanud nii hää mõttevälgatuse kinni püüdma. Piinlik.

Advertisements

2 thoughts on “Ringiga alguses ehk kuidas Pärnus juuksuris käisin

  1. Ma just lasin Tallinnas lõikuda ja pesta ja sehkendada, ilma värvimiseta. Arve oli veidi enam kui kaks korda suurem..
    :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s