Päev kajab

Müristab! Kus on mu kompass?


Kohe ei teagi kust otsast alustada…

Viimased ööd, õigemini küll katusealune, kus need ööbimised suure palavuse kiuste mingil moel (kohati üsna piinarikkal ja ma ei mõtle siin viimast ööd, kus lõpuks läksin ilma igasuguse madratsita põrandale magamist teesklema) üle on elatud, soosivad pigem ärkvelolekut, ehk siis panen parem mõned vähemad-rohkemad read kirja, kui passin kuumaunetuses niisama tühja. Olen ammu tahtnud teha mõned ülestähendused meie Pärnu külastustest, Lottemaal käigust ja väiksest Rootsi kruiisist, kuidagi lihtsalt ei ole jõudnud. Palavuse süü.

Samas. Mulle jätkuvalt selline suvi meeldib, kui vaid sügavatel öötundidel vihma sajaks. Annaks vajalikku jahutust inimestele ja janukustutust maale. Aga ei. Ikka kohe peab midagi alati olema, mis ideaalsust rikub…

Annu esimesest kogemusest müristamisega. Olime paar nädalat tagasi Pärnus. Läksime õhtul preiliga kahekesi jõe äärde, et enne sööki veidi kive vette visata, teada-tuntud ka kui kaheaastaste vähemalt top 5-te kuuluv meelelahutus. Annu oli jooksurattal, mina kondimootoril. Müristas aeg-ajalt. Taevas oli säherdune, et tundus – Ülejõel kindlasti juba sajab.

Terve tee rääkisin Annule, et peame need kivid ruttu ära viskama, sest kisub kohe kindlasti vihmale ja ilmselt äikesega vihmale. Vett kallatakse taevast alla arvatavasti mitme ämbriga ja me võime väga märjaks saada. Annul tundus aega küll ja veel olevat. Viimaks saime kive loopima hakata (Pidime ootama kuni üks onu ennast jões pesi. Pesi just seal, kus tavaliselt kive vette loobime. Lootsin küll Annu meelt muuta ja kiviheitmist järgmisele päevale lükata, aga ei õnnestunud.). Mina pigem jälgisin kuidas tohutu tume vihmapilv väääääegade madalalt teistpoolt jõge meie peale valgub. Müristas veelgi ähvardavamalt. Pimenes veidi. Tõusis tuul. Annu muutus kivide viskamises natuke kõhklevamaks.

Kamandasin preili rattale ja skandeerisin – nüüd kihutame koju! Ruttu! Lugesin sõnad peale, et kui vihma sadama hakkab, ei tohi seisma jääda ja ratta seljast maha tulla, vaid kihutame koos edasi. Ikka edasi. Kodupoole!

Neiu oli vaimustuses. Veeres usinasti oma rattal. Ja mida ta siis tegi? Selles mürisevas-kõmisevas-pimenevas maailmas, kus sulle anti korraldus kiiresti koju kimada. Preili jäi seisma. Toksis näpuga oma lenksu ja teatas, et “kompassi” järgi peame pöörama sinna, kus on sinine maja. Ise näitas mulle näpuga sinist maja eemal. No jutt täiesti õige. Suund koju täiesti selge. Aga milleks peatuda?! Mulle tundus, et on vaid sekundite küsimus ja taevaluugid kistakse kärinal valla. Preili seevastu oli olukorrast niivõrd vaimustuses, et suutis endale käigupealt mängu välja mõelda. Olematu kompass lenksul “näitas” meile veel vähemalt paaril korral õiget suunda ja muidugi tuli seda suunda seistes vaadata. Mina, täielik mängurikkuja, püüdsin seletada, et ärme praegu seda kompassi vaata või vähemalt ärme seisma jää. Kihutame edasi!

Jõudsime napilt enne vihmasadu koju. Poleks uskunudki :) Ja selline oli preili Annu esimene teadlik müristamise kogemus. Ei mingit hirmu, hoopis kuhjaga põnevust.

IMG_8463
Pühapäeviti toimuvad Pärnus Rannapargis lastehommikud. 8. juulil möllasime seal preiliga päääääris pikalt. Annule väga meeldis.
IMG_8505
Pärast möllamist pühapäevasel lastehommikul läksime Ammende Villasse brunchile.
IMG_8515
Anni proovis brunchil oma esimese tüki sinihallitusjuustu. Tükk oli märkimisväärselt suur. Neiu nägu väljendas sügavat jälestust. Aga. Ilmselt siiski mitte ülemäära sügavat, sest välja ta juustu ei oksendanud. Ma muidugi reageerisin operatiivselt, ulatades veeklaasi. Vesi suudab paljutki leevendada st minema uhtuda. Kõik läks kõhtu.

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s