Kuningaloss ja printsessid


Käisime Niguliste kirikus. Pühapäeval. Kohe pärast kinokülastust, meie seekordset esimest Pimedate Ööde elamust, milleks oli Klump – multifilm kõige tillematele pöffaritele. Nigulistesse läksime vaatama Shishi kaunistatud jõulupuud.

Lootsin enamat. Oleks pidanud end kohe hoiatatuna tundma, kui märgitakse, et Shishi kaunistab kuuse Eesti sajandast sünniaastast inspireerituna. No oli. Säras. Natuke. Olid riigilipukesed… Kaugemalt vaadatuna tundus kenam, kui lähedalt silmitsedes. Ilmselt kiriku jõulupuust ei saagi mingit tohutut ekstravakantsust oodata.

Puhtjuhuslikult sattusime vahetult orelikontserti alguseks Nigulistesse. Annut sedalaadi muusika väga ei köitnud. Ta küll korra tahtis teada, kes orelit mängib, aga tema põhiline huvi Nigulistes olid hoopis maalid. Ja ma mõtlen, ta oli ikka väga huvitatud. Pole ka ime, kui ülisuurel pildil on inimene ristilöödud ja pärast seesama inimene valgel linal sirakil, augud jalgades. Kolmesele oli nähtut päris keeruline seletada. Lootsin, et ta pilti vaadates ei saa aru, et inimene on risti külge kinni löödud. Kuidagi sain midagi seletatud. Maali eest preilit ära ei sikutanud. Vaatas kuni tahtis.

Kõige armsam oli aga hoopis küsimus: “Emme, kas see (kirik) oli kunagi loss? Ja siin elasid rüütlid ja printsessid?”

Annuke sai täna kolme aasta ja kolme kuu vanuseks :)

46919168_520851528395481_2778064024774901760_n

46783767_254072891937365_2623514870783410176_n

 

 

One thought on “Kuningaloss ja printsessid

  1. Pildi peal on küll uhke kuusk! Ja muidugi olid Nigulistes kunagi rüütlid ja kaunid daamid ning mõned neist on siiamaani seal kiviplaatide all … uuuh, ei ole jälle kolmeaastase teema :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s