Päev kajab

Muumimaa


3. ja 4. juulil olime Muumimaal. Viking Line pakub oma veebilehel varianti, kus saab koos laevapiletitega osta ka Muumimaa piletid ja need kehtivad kahel järjestikusel päeval. Muud varianti ei olegi. Kui Viking Line kaudu, siis sul ongi vaid kahepäevaste piletite variant ja need on soodsamad kui väravast ostes.

Ööbimiskoha võtsime Turku, asub kõigest 20minutilise autosõidu kaugusel Naantalist, mille juures laiutab Muumimaa. Naantalis oleks muidugi palju kaunim ööbida, meenutab see linnake veidi Haapsalu oma armsate puitmajadega, aga Turkus oli tunduvalt odavam.

Esimesel päeval jõudsime Muumimaale tunnijagu enne sulgemist, mis iseenesest oli väga hea, rahvast seega kordades ja kordades vähem, kui meie järgmisel päeval, mil olime kohal peaaegu avamise hetkeks.

Annu süda kuulus My-le. Muumid jätsid teda suhteliselt külmaks.

Me seni erilised teemaparkide külastajad pole olnud. Lottemaa vaid nähtud. Kui neid kahte maad võrrelda, siis minu eelistus kuulub kindlasti Lottemaale. Seal käib elu ja melu ka kohaliku rahva seas st raamatutegelased püsivad terve päeva imeliselt oma rollis. Suhtlevad üksteisega ja peavad ilmselgelt mitte ettekirjutatud dialooge lähtuvalt oma tegelaskujust. Imetlusväärne. Nad tõesti justkui elavad seal, toimetavad ja askeldavad ning suhtlevad ka külastajatega äärmiselt soojalt ja toredalt. Samuti saab Lottemaal rohkem oma käega asju katsetada, keerata, väänata, pöörata.

Aga eks Muumimaa oli ka vahva. Eriti see metsavahel looklev laudtee, midamööda sai Muumiraamatu tegelastega tutvuda.

Lagrits, see on ju ka komm. Ja kui muud kommi ei ole, siis kõlbab seegi süüa.
Minu lemmik kohvik-muuminännipood Naantalis (mitte Muumimaal, aga üsna Muumimaale viiva tee lähedal) – Moomin World bizarre cafe & tea room
Tagasiteel möödus suurem osa laeval veedetud ajast pallimeres, kus üllatus-üllatus ei olnud peale meie preili valdavalt mitte kedagi. Maksimaalselt lapsi tipphetkedel kuni 4 ja seda koos Annuga. Mängimise kohti oli laevas veelgi.
Muumimaa võib olla, aga esimest korda elus hotellis ööbimine on ilmselt isegi vägevam kogemus kui Muumimaa. Suures emme-issi voodis liumäe ehitamine on märkimisväärselt lõbus projekt.
Ega me ainult rõõmsad ja roosad ka ei olnud. Tujud, need ei hüüa tulles. Või siis vastupidi, oleneb kuidas võtta – kohati annavad oma saabumisest väga häälekalt teada.
Muumimaa suur pluss oli metsavahel looklev laudtee – muinasjututee, midamööda sai külastatud mitmed Muumiraamatu tegelased.
Kui ise veel ei ulatu…
Lebola

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s