Lugemiselamus · Päev kajab

Kelly Harms “Raamatukoguhoidja Amy Byleri tagastamistähtaja ületanud elu”


Elu on nagu raamat: et heade kohtadeni jõuda, tuleb lehte keerata. (raamatu tagakaanelt)

Peategelane on kahe lapsega üksikema, kes ilmselgelt vajab puhkust. Ta saabki selle ja mitte lihtsalt puhkuse, vaid täieliku ümberstiliseerimise New York Citys oma sõbranna juhitava ajakirja poolt. Muidu ontlik ema on viimaks nõus end lõdvaks laskma ja kõike talle pakutavat nautima.

Kõlab nagu naistekas, eks ole. Noh, on ka :) Praegusel karantiiniajal väga mõnus lugeda, eriti ilmselt emadel, kes on nelja seina vahel vaikselt hullumas, sest täidavad koristaja, kokatädi, õpetaja, meelelahutaja ja mis-kõik rolle veel ja tahaks võibolla juba päeva esimeses pooles kerget (või sutsuke kangemat) kokteili, et kõigest sellest tohuvabohust enam-vähem tervete (või üldse mõnede) närvirakkudega välja tulla.

Kõik see normaalne elu, New York´i lõputu sumin… Mõnus. Mina näiteks ei tahaks praegu mingeid apokalüptilisi koletulevikust või hoidku selle eest – viirusest laastatud, tulevikuühiskonnast pajatavaid raamatuid lugeda. Prr! Mulle piisas eilsest jalutuskäigust Tallinna vanalinnas, kus tänavad on tühjad-kõledad, ainult politseiauto seisab keset lagedat Raekoja platsi. Tore? Jumalast tavaline asi? Ma võin introvert olla, aga ma ei taha, et kogu linn on nagu välja surnud. Linnas peab olema elu-melu-sumin.

Raamatust veel. See on kerge, mõnus, praeguses eriolukorras reaalsusest põgenemise raamat. Seal on palju viiteid erinevatele raamatutele, sest peategelane on ju ikkagi raamatukoguhoidja, aga ka pimekohtinguid ja emaksolemise dilemmasid ja näpuotsaga draamat. Täiesti kobe meelelahutus naistele :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s