Päev kajab

SYNLAB


“Kes köhis!?” küsis Anni üllatunult ja võibolla ka suts ehmunult, kui me ühel õhtul koos temaga järjekordselt pakiautomaadituurilt kodupoole suundusime ning mingisugune naispersoon meie selja taga köhis. Selline ongi praegune reaalsus. Selles ühes lauses. Peaaegu.

Reedel tuli ära. Hommikul ärgates mõtlesin, et suren. No mitte päris nii dramaatiliselt, onju, aga väga keeruline oli silmi lahti saada. Räige väsimus. Silmalaud justkui tuhande tonnised, püsti ei jaksanud olla. Kui end viimaks ikkagi peldikusse vedasin, tuli sähvaki ära. Migreen, mida pole siinkandis nähtud head mitmed kuud. Nagu mingid ajad tagasi kirjutasin, siis minu migreen kujutab endast halosid – virvendavat, “sädelevat” vaadet silmade ees. F-tähega sõna viskasin mõttes sinna ja tänna ja veel umbes tosinasse kanti. Päev polnud veel õieti alanudki, aga mulle oli kopp juba täiega sisse sõitnud. Normaalset silmanägemist oli vaja, nii et hakkasin keskenduma. Tegin mõned aeglased kaelaringid. Miskipärast on mul kujunenud arusaam, et kaelaringid aitavad, vähemalt mind, tolle veidra migreeni puhul, pluss proovimine püsida hetkes ja mitte liigselt mõelda (loe: muretseda). Üllatus missugune – hommikusöögi lõpuks oli nägemine taastunud, virvendused kadunud, aga mitte väsimus. Ja mis eriti häiriv – mulle tuli reaalne peavalu. Küll mitte märkimisväärne, aga ikkagi. Kestis väga lühikest aega. Suts pani muretsema, sest noh, ei ole väga äge, kui kullakallis, vaid halomigreen mõtleb areneda halo+tõeline valu migreeniks. Loodan, et halokas võtab mõistuse pähe ja väldib igasugust uuele versioonile üleminekut. Ei oleks hea idee. Olen vanaga harjunud. Ei taha uusversiooni. Palun.

Uues nädalas on muutust vaid selles osas, et nüüd saab Annu õue kahel korral päevas. Hommikul õpib koos Jaaniga õues tavalise pedaalidega rattaga sõitmist ja õhtul tuuritab koos minu ja oma jooksukaga Kalamaja peal. Annu tahab kohvikutesse minna või kasvõi poodi. Peaasi, et saaks KUHUGI, kus on midagi muud peale looduse vaadata. Nädalavahetusel teadustab, et ta EI TAHA loodusesse! Tahab minna linnatänavatele jalutama ja kui seejuures saaks kuhugi sisse minna, kuhugi, mis on avatud, oleks veel eriti äge. Ma ei tea enam, kui palju on selles tema mingil määral autosõidu mittetalumist. Pigem ütleks – kohe näha, et minu põnn, mitte et ma loodusesse ei taha, väga tahan, aga linnas tahaks ka liikuda. Elada tahan linnas. Võibolla mõtlen 10 aasta pärast ümber, aga mitte praegu.

Reede õhtul üksinda läbi vanalinna jalutades, et Solarisest, khm, järjekordne pakk ära tuua, avanes Draamateatri vastas asuvas Rahva Raamatu poes justkui sürreaalne pilt millestki, mida ei ole seal juba niiiii ammu näinud. Poodi ei läinud, kuigi lahti ta muidugi oli. See on kohvik-pood. Nägin läbi akende, kuidas inimesed istusid laudade taga, jõid kohvi ja ajasid juttu. Ei tea, aga mulle tundus, et 2+2 reegel seal ei töötanud. Natuke nagu lohutav ja ühtlasi kohutav oli midagi sellist näha. Suletud ruumis. Üle väga mitme-setme nädala. Väga-väga imelik-veider tunne tekkis… Nagu näeks midagi ebanormaalset.

Rahvast oli vanalinnas reede õhtul natuke rohkem kui eelmisel nädalavahetusel. Ütleks, et umbes nii palju kui on Pärnus sügisel õhtusel ajal nädalavahetusel. Täpselt.

Aga muidu, vanalinnas on piisavalt restosid avatud, ilmselt tilgub neid nüüd tasapisi juurde ka, kliente suurt pole, et siis hetkel oleks võimalik korraldada endale ja oma kaaslasele ilma üüratuid lisasummasid maksmata täiesti privaatne restokülastus. Sina ja su kaaslane – kahekesi restos Tallinna vanalinnas. Ainult et, kui sul peaks vajaminema lapsehoidjat, et selline külastus teoks saaks, võib suts keeruliseks minna ;) võibolla.

Ahjaa, Estravel saatis aastalõpu päikesereiside pakkumised. Kas ma mõtlen mõne paketika soetamisele? Nagu päriselt. Praegu. Vist mitte, eks ole. Aga saan Estravelist aru. Kõik tahvad ellu jääda. Estravel ka.

Kui kuhugi reisida, kunagi, kui see tundub enam-vähem normaalne mõte, siis ilmselt ei läheks esialgu ülikaugele. Ilmselt suunduks Gruusiasse. No ja miks? Sest viimaste eurolugude kandidaatidest sümpatiseeris kõige enam Egert Milderi “Georgia”, mille video mõjus sedaviisi, et tahaks Gruusias ära käia :)

Eelmise nädala kõige närvekõditavama seiga unustasin möödunud postitusse kirja panna. Nüüd tuleb otseloomulikult viga parandada. Jube äge, kui majas on aktiivsed Naabri Valved ja muidugi on äge, kui su väga lähedane inimene kuulub korteriühistu juhatusse. Teate, siis on võimalik igasugust põnevat infot saada. Nagu näiteks selgus tähelepanelike Valvede usina töö tulemusena – meie majas käis Synlabi auto. Uuuuuu! Kui põnev! Eks ole! Oleks ajad teised, siis kama kaheksa, eks, käis, siis käis. Mis uudis see ka on, onju. Aga praegu…. Oooooo jaaaaa! Mina ütlen Synlab! Sina ütled? KOROONAAAAAA! Eksju :) Noh, oli jah sedasi, käiski, võttiski, proovi. Kogu uudis :) Valved pole teatanud, kas keegi kiirabiga kuhugi ära ka veeti. Aga tubli Jaan muidugi suhtles läbi kodanikud, kes teavad, millega ja kui sageli ja mis moodi meil siin ukseline ja igast muud ühiskasutatavat atribuutikat puhastatakse. Närvikõdi missugune.

Homme suren ilmselt taaskord. Liiga kauaks üles jäänud… Head ööd!

2 thoughts on “SYNLAB

  1. Möödun mitu korda päevas sellest vanalinna Rahva Raamatust, suuri rahvamasse pole täheldanud, aga stabiilselt mõned kliendid näikse küll olevat. Ise olen ka mõelnud minna, aga tunnistan ausalt, pole veel pihta saanud. Söögikohti avatakse aina enam jah ja sugugi mitte ainult toidu kaasa haaramiseks.
    Käisin täna Bauhausis – seal oli küll täielik laulupidu!

    1. Täna Balti jaama turg ja selle ümbrus. Ma ei tea, mitte mingit erinevust tavapärasest, kui mitte arvestada näomaske, mida mõned siiski kannavad ja apteeki, kus töötajad on jätkuvalt suts närvilised. Endal tundub ka juba imelik distantsi hoida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s