Päev kajab

Külmajuttu


Kahe nädala pärast on suvi, mitte küll kalendrilise suve algus, aga noh, suvekuu stardib, mis põhimõtteliselt tähendab sama asja. Kellel on suvetunne – käpp püsti! Minust on suvetunne kilomeetrite kaugusel. Väljas on räigelt külm! Põhjatuul, vist. Lund sajab põhimõtteliselt ülepäeviti, mis siis et kohe ära sulab, ikkagi sajab LUND, peenemalt väljendudes lörtsi, või sajab rahet, lisaks jääkülmale vihmale. Meenus mingisuguse televusseris käinud ilmainimese jutt, et juunis aeg-ajalt sadav lumi muutub Eestis normaalsuseks. Täiesti selles samuseski…. Olen 6-8 ebamäärase suusailmaga kuud üle elanud ja mis selgub – suvi LÜHENEB terve kuu võrra, nagu päriselt. Ja meil räägitakse, et oooo! ootame suve ära, vaatame, mida koroona siis teeb, kas kaobki võib-olla viimaks täiesti. Esiteks Eestis ei olegi reeglina õige suve moodi suve, kus saaks õues 12h jutti kanda vaid plätusid ja õhkõrna kleidiräbalat. Teiseks kas keegi väidab, et korralike plusskraadidega riikides koroonat ei ole hetkel?! Mulle on jäänud mulje, et ikka nagu on, või mis.

Kuigi ilm on talvine, olen jõudnud jalgrattaga sõita juba kordades rohkem kui möödunud hooajal. Täpselt kahel päeval suisa, mille põhjal saab mu möödunudaastase rattasõidu kohta teha väga masendavaid järeldusi. Aga vähemalt käesoleval aastal saab olema rohkem sõitmist. Annu õppis kaherattalisel vuramise ära. Eile käis juba linnatänavaid oma rattaga mõõtmas. Sutsuke hirmus oli seda kõrvalt vaadata, aga me ju elame linnas ja et üldse mõistlikul määral sõita saada, on vaja tänavatel sõitu harjutada. Praegu tundub küll, et saame suvel teha koos juba mõne tillema jalgrattamatka. Nagu preili ise arvas – “Võiks sõita kuhugi randa ja teha pikniku. Kommidega!”

Möödus esimene nädalavahetus kui kaubanduskeskused on taas avatud. Vaja oleks teksaseid ja mingeid jalavarjude moodi asju, ketse võib-olla… Ei julgenud väga mingisse suurde kaubanduskeskusesse otsejoones kablutada. Otsustasin rahulikumalt alustada ja minna Solarisse. Jõudsin laupäeval sutsuke enne keskpäeva kohale. Väga vähe rahvast. Ja ma mõtlen ikka – VÄGA VÄHE, peaaegu ei olnudki kedagi. Arvatavasti kõik olid Kristiines või Ülemistes, sest Jaan käis hiljem korra Kristiines ja tuli tagurpidi keskusest välja. Massid möllasid poodelda.

Solarises 2+2st kinni pidada oli äärmiselt lihtne. Muide, seal on remonti tehtud, Lido näeb nüüd näiteks välja nii, et kannatab isegi sööma minna. Õudne pirtsupekk ma ikka olen.
Raamatupoes valitses väga harjumatu tühjus, inimestest on praegu jutt, eks ole. Mart Juur küll vestles seal umbes paarimeetrist vahet hoides üsna häälekalt oma tuttavaga, aga no kui pood on põhimõtteliselt tühi, siis ongi kõik kuulda, mida üks persoon täiesti mõistliku valjudusega teisele eemalviibijale jutustab.

Edasi kulgesin Kaubamajja kindla sihiga osta preilile veel ühed kummikud. Vot seal oli natuke keerulisem 2+2ga, kuid mitte midagi võimatut, vähemalt lasteriiete osakonnas, naiste jalatsimaailmas oli palju rahvast, ei hakanud trügima, võtsin hoopis suuna kodulinnaossa ühte kaltsukasse, vot sealt tegin viimaks endale ka ühe ostu üle umbes tuhande aasta. Sain 4 eurise megapehme särk-kleidimoodi toote. 2+2te hoida ei olnud võimalik.

Käisime pühapäeval väljas söömas. Nägime meist veidi eemal väga suurt (üle kümne inimese) seltskonda. Tundus olema midagi väga ebaharilikku. Niiiiiii palju inimesi ühe pika laua taga. Tekkis küsimus, et kas see on nüüd siis ikkagi lubatud?! Pärast Jaan ütles, et see oli vist pulm, sest talle tundus, nagu laua otsas istujad oleks olnud justkui enam-vähem sobivalt riides ja külalisi oli igast vanusegrupist – noori, keskealisi, vanu. No vot siis… Pulmalaud… Sellisel juhul olid nad muidugi ääääääärmiselt tagasihoidlikud ja üüüüüülimalt vähearvulised. Vot sellisel ajal elame.

Pühapäevasel keskpäeval. Kliente ei ole. Tühja platsi järgi otsustades väga lootust ka ei ole, et neid kuskilt tuleks. Vanalinn on jätkuvalt väga sürreaalne – vaikne kohake, kuhu jalutama minna, kui mõtteid tahad koguda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s