Päev kajab

Hullud rekkad ja muud mängud


Kinnitust sai taaskord fakt – viis päeva on maksimum, seejärel muutub hädavajalikuks oma pisipreili nägemine-kallistamine. Juhtus sedaviisi, et mingite kokkulepete tõttu ei saanud kohe pärast töönädala lõppu Pärnusse Annu juurde kihutada. Õigemini küll reede õhtuks olin jõudnud end veenda, et TEGELIKULT ikkagi võiks vabalt Pärnusse kimada, need isiklikud asjad annavad oodata. Vähemalt tunne oli selline. Põnniigatsus oli meeletu. Ja siis ma helistasin talle. Helistamine on alati riskibisness, vähemalt seni olin sedameelt. Eks nüüdki. Helistasin, heldisin kui nunnult ja viisakalt ja armsalt ta end väljendada suudab, kui tahab. Pisar pani käbedalt putku enne kui üldse arugi sain. Olin muidugi ikka rõõmus ja reibas seal telefoniotsas edasi, ise püüdsin kiirkorras kõnet lõpetada, et jummala pärast mitte viimaks liiga vesiselt lõpetada. Aga jah, ideaalne lapsepuhkus on laias laastus kaks ööd, seejärel hakkavad süümepiinad, mure, igatsus kiusama.

Anni tegi pärast meie kõnet mulle veel kaks telefoneerimist. Muidugi utsitades mammat traati tõmbama, sest preilil oma telefoni otseloomulikult pole. Annul olid ülieluolulised tellimused vaja edastada – esimeses kõnes paluti ukulele kaasa võtta ja teises paluti mullitaja spetstäitevedeliku pudel kaasa vedada, sest teadagi, vahepeal oli mullitajatops miskipärast maha kukkunud ja suur osa väärt kraamist kaotsi läinud.

Mida tegin viimasel töönädalal enne puhkust? Peale päevasel ajal töölkäimise muidugi. Õhtul ju tavapärast rutiini järgima ei pidanud, otsene kohustus puudus. Süüa tegin ise vähe, aga kui tegin, siis toite, mida Annu ei söö nt tatart, kala jne. Pesin kaltsuvaibad ära, lihvisin kraanikaussi ümbritsevat puidust tööpinda ja õlitasin selle uuesti ära, tegin suts maasikatoormoosi sügavkülma. Käisime piljardit mängimas, Nudistis, Junimperiumis, Clos Restos, kus sõin ennast peaaegu lõhki (häbi lugu – sellisel viisil viimse piirini enda täisõgimine lihtsalt on häbiväärne lugu), Flammis, avastasime Noblessnerit koos Laternamatka giidiga, tegin fotosid, liitusin FB-grupiga, kuhu mind kutsuti, kimasime elektritõuksidega, lugesin, kurvastasin, igatsesin, planeerisin, olin masenduses, põnevil, tundsin end üksikuna, koristasin.

Kui viimaks Pärnusse jõudsime… Muide, poleks elusees uskunud, et esmaspäeva õhtul Tallinn-Pärnu maanteel kimades kohtab nii meeletus koguses püstihulle. Millise otsaga või kas üldse mõtlevad need elukad, kes teevad kurvis möödasõite? Väga ebameeldiv on KURVIS ootamatult näha, et mingi jopskitopsi kihutab sinu suunas samal sõidureal millel sinagi parajasti kulged. Või see imearmas rekka, mis tegi teisest rekkast möödasõitu… Ei ole väga tavaline, ütleks suisa, et elus esimest korda kostis minu suust roolis olevale Jaanile: “Jää seisma!Jää seisma!Jää seisma!Jää seisma!!!” Need rekka-kuradid on ju hiigelsuured ja manööverdamisel pehmeltöeldes aeglased. No ei ole tore vaadata, kuidas mingi hiigelmonstrum otse sinu suunas tuleb. Tema kõrval oli teine rekka. Tegelikult. Terve tema rida oli tihedalt rekkaid täis. Ja see hull tegi mingit täiesti mõttetut möödasõitu. Johhaitohhaidaaa! Mul ei olnud isegi aega ropendada. Kurat, ausalt, vihale ajas. Vaatasin, kuhu me peaks oma autoga mahtuma, kas teepervele on võimalik sõita, mitte et ma ise roolis oleks olnud, eks ole. Aga mina olin teel Pärnusse ja tahtsin sinna iga hinna eest elusana jõuda. Kogu see õudus kestis otseloomulikult vaid sekundeid. Ilmselgelt jõudsime Pärnusse, muidu ma siin ju ei kribaks. Ja ilmselgelt olin veendunud, et härra Jaan, kes kihutas 110km/h oleks kabelimatsu teinud, kui minu suurepärane ülisugestiivne ja katkematu “Jää seisma!” poleks sundinud teda piduripedaali leidma ja kiirust vähendama nii umbes 70km/h peale.

… tõmmati meid kallirünnakuga pikali :)

Rohkem ei viitsi praegu kirjutada. Panen mõned Noblessneris matkamise pildid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s