Päev kajab

Kalamaja vs Kadriorg


Nüüd siis ka telkimine, Lottemaa, Kakerdaja raba tehtud ja nähtud, sutsuke päälinna, näpuotsaga Pärnut ja saabki esimene ots puhkusest läbi. Vaja jälle kaks nädalat tööd teha. Õudne-õudne, või siis tegelikult üldse mitte :) Pärast saab taas natuke puhata. Mõnus! Üha rohkem on kahju, et kuhugi kauge maa reisupeale end ei sättinud. Koroona tuleb tagasi. Ka meile, koos piirangutega, ei usu, et pääseme, nii et oleks võinud kuskil mujal kui omade juures ringi piiluda. Aga läks nii kuis läks, mis seal ikka… Tore on ka sedaviisi.

Avastaja… (ei, ma ei lõiganud pilti, see lihtsalt juhtus, kui Annu mu ümber jooksis ja ma niisama plõksutasin kaameraga, lootmata üldse mingit pilti saada)

Eelmine lõik oli kirja pandud nädalajagu päevi tagasi. *

Lisaks käisime jälle paari korterit vaatamas. Meil on see va korteriotsimine üsna tõsine hobi. Juba nii umbes üle aasta. Tundub, et kui midagi muud tollest hobist välja ei kasva, siis aitab see raudpoltkindlalt rahuldada kõik kõige varjatumadki sado-maso kalduvused (mitte et ma teaks neid endal olevat), sest me pole mitte ühtegi nö lootusetut kohta vaatamas käinud. Mul iga kord tuleb viimaks peale vähemalt väikest viisi, kui mitte sügavamat sorti, masekas – a´la nii tore korter, aga…. Miks see nõme AGA, alati peab kuskilt välja roomama, aru ma ei saa. Kusjuures umbes kaks korterit tagasi nägime täiesti ideaalset pinda, lausa fantastiline pesa, poonusena asukoht – meie praeguse maja vastas üle tee hoovimajas. Kujutate pilti – ÜLE TEE! Ma ei suuda sellest isegi kirjutada… Super korter – neli tuba (ideaalse asetusega), aed ÕUNAPUUDEGA, kõik kohad ei olnud kipsi täis topitud, laed kõrged, aknad puitraamidega, töötavad ahjud-kaminad, otseloomulikult ka gaasiküte, saun, aga ma ju kuramus helistasin igasugustele inimestele ja selgus… Igasugu asju selgus. Nii me seda kohta ei ostnud, ilmselt oli mõistlik otsus, võib-olla, aga kahju ikka. Pudenesin kildudeks põhimõtteliselt… Seal oli kõike säilitatud, korda tehtud, ei mingeid ripplagesid, isegi laudpõrandad olid originaalid ja ära lihvitud… Kohutav. Kõike seda ma ju soovisingi.

Nüüd siis, kui olime läbi häda jõudnud otsusele, et Kalamajast tuleb vist ikkagi loobuda, kuna piisavalt suurt, seejuures meile sobivat pinda, on võimatu leida, ja koperdanud Kadriorus mõnusa kõrgete lagedega, täiesti renoveeritud fassaaadiga ja üsnagi arvestatava suurusega aiaga korterile, kadus see meil käest. Keegi jõudis ette. Müüdud. Ei saa nii, et oh, ma mõtlen homseni, või kui tuleb nädalavahetus peale, usud, et puhkepäevadel kindlasti ju midagi asjalikku ei tehta, ega toimu. Toimub. Suuri asju toimub. Täiesti suur, umbtänavas (loe: väga vaikse ümbrusega) asuv pind läks minema, haihtus. Nüüd ma istun jälle natuke aega vaikselt urus. Ei taha ühestki korterist mitte midagi kuulda.

No olgu… Kui keegi teab mõnda avarat kolmest või neljast, võib märku anda. Piirkondadeks jäävad Kalamaja ja Kadriorg. Mis on Kadrioru suur pluss, millele võib-olla esimese hooga ei mõtle – seal elavad valdavalt ainult heal järjel inimesed, mis tähendab, et kui keegi tuleb mõnele vaimustavale mõttele korteriühistus (a´la värvime maja ära), siis ei ole raske kaasmõtlejaid/ärategijaid (loe: ütle, mis hind on, ma maksan) inimesi leida, Kalamajas asjad nii lihtsad pole.

Tegelikult tahtsin ikkagi telkimisest rääkida, meie esimesest kolemkesi telkimisest, ja mõned pildid Lottemaast ja rabast panna. Järgmises postituses siis :) mis tuleb varem kui kahe nädala pärast, võib-olla isegi homme. Oleneb. Täna juhtub üks asi, mis võib mind täiesti närvi ära ajada, nii et ma pean hoopis sellest kirjutama…

2 kommentaari “Kalamaja vs Kadriorg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s