Päev kajab

Ära muretse


Tüüpiline. Esimene plaan läks nii nagu läks, ei tulnud sellest kahe täiskasvanu lapsevabast töölkäimisnädalast midagi välja. Õhtused päikeseloojangud jäid vaatamata, jalutuskäigud tegemata. Annukest ei saanud ära komandeerida, põhjus oli rohkem kui väga arvestatav. Ega sellest suurt häda poleks olnudki, meil ju veel sutsuke puhkust ees ootamas, igasuguseid plaane saab veel teha ja kombineerida. Tekkis hetkeks isegi variant, et härra ise roolib ennast koos preiliga paariks päevaks maale ära. Mõelda vaid, mul oleks tekkinud paar täiesti üli-vaba töölkäimispäeva. Ebaloogiline lause, kuid pereinimesed saavad aru. Aga et sellest sai hoopis nädal, kus tööl käin ainult mina, kusjuures kodukontoris, kaaslasteks kukilelamise maailmameister (liialdan kõvasti) Annuke ja kõrge palavikuga kahtlase viirusega meesinimene, no olgu, mees oli vähemalt oma, poleks ikkagi uskunud. Veider, kui nüüd mõtlema hakata, ainuke stsenaarium, mida peast läbi ei lasknud, kui ma siin suviseid puhkuseid mõtlesin-arvestasin, oli just nimelt haigus. Annu pole umbes tuhat aastat enam haige olnud, see et siin koroona kunagi möllas ja vaikselt taas pead tõstab, ei teinud mind sugugi ärevaks.

Härra korjas üles kuskilt kõrge palaviku, valutavad liigesed ja nipet-näpet veel. Perekas keeldus koroonatestist. Noh. Olgu siis. Pealegi härra on ju praeguseks juba paranemise teel, et mida siin ikka muretseda, eks ole. Ja üldse, ärge vaadate nii palju AK-d ja ärge kuulake raadiost uudiseid, mis asja te muretsete. Seda viimast lauset perekas ei öelnud. Ta rääkis üldse härraga, oleks minuga rääkinud, küll ma oleks testi välja pressinud.

Vot sedasi. Kerge meenutus koroonaajast oli see nädal. Kuigi samas ka mitte väga eriti… Näiteks üksõhtu, kui Annu mul aknataga õues asjatas, jah õudne lugu, aga mu neljane on üksi õues, kujutate pilti linnas, täiesti üksi, oma väikses hoovis, õues, üksi… Tähendab, Annu hüüdis mind aknale ja seletas, et kas ta võib minna naaberhoovi sealse tüdrukuga mängima. Meil on elutoa aknad Kalamaja sisehoovide poole. Näen kolme suurt õunapuudega aeda. Hoovide vahel on traataiad. Oleks kenad plangud, saaks põnnid näiteks plangust üle ronida. Toolide abil õnnestuks kindlasti. Üleaedse pisipiiga ema seisis teispool võrkaeda ja ootas, mis ma oma preilile vastan. Lubasin. Kuigi see patsaanik mul ei maga lõunat ja oli poole seitsmeks õhtul omajagu väsinud. No ja viisingi siis näpuotsas, tegelikult küll Anni-preili jooksis ees ja ma püüdsin kannul püsida, ta uulitsat mööda naabrite väravani ja mängima ta kaduski. Suur inimene ikkagi juba. Vähemalt ise ta nii arvab. On rõõmus, kui usaldan ta üksi õue jätta, samal ajal ise näiteks kohvikust meile smuutisid ostes. Tuska teeb neiule vaid see, et huulepulk ja küünelakk ei ole minu meelest talle veel eakohased.

Oleksin peaaegu rabanduse saanud. Aga keelata ka ju ei saa, kuidas muidu osavaks ja julgeks sirgutakse – ikka vaid proovides, katsetades, hirme ületades. Olen kõva teoreetik – tean, tean. Peaks Annust eeskuju võtma hoopis…
Need põnnid kasvavad kiiresti… Nüüd ütlen minagi, et liiga kiiresti.

13. augustil kell 13 tuleb mul endal tegemist arstidega. Hoidke siis pöialt. Nii igaks juhuks.

Homme veel ja algab puhkus….


P. S. Põhimõtteliselt keeldusin endale selgeks tegemast, kuidas, kuhu ja millised legoklotsid tuleb sättida. Tulemus – Annu on uhke, et tema TEAB, kuhu mingi jubin käib, nii et kui mind põrandal vedelevad klotsid väga tüütama hakkavad, piisab kui öelda: “Annu, korista need ära! Mul läheb kohe tuju ära, kui need asjad siin veel kaua vedelevad!”
Korra, kunagi ammu, juhtus, et lisasin eelnevale “Mina ei tea, kus nende jullade õiged karbid on. Ma ei oska neid ära panna.”
Annu muidugi oli abivalmis: “Emme, ma õpetan sulle!” Eeem :D. Õpetas ka, aga olin jube kehv õpilane. Tegin selgeks, et legod ei ole mitte mingi otsa pealt minu rida. Kui mina legosid koristama hakkan, siis tähendab see seda, et võtan kühvli ja harja ja kogu kraam leiab tee prügikasti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s