Päev kajab

Kus on sildid?


Kaks nädalat opist möödas. Nägemine kõigub. Täna hommikul oli pilt selge lausa 3h jutti. Fantastiline! Mõtlesin juba, et võib tähistama hakata. Kõik jutud, mida taasnägijad väidetavalt räägivad – uus dimensioon, terav, kirgas, täiesti enneolematult kõrgel tasemel nägemine, värvid erksad, värvide erinevad varjundid lihtsalt imetabased jne jne, valdasid mindki. Aga ma pole just ülipositiivse meelega inimene, eks ole. Enamasti olen kahe jalaga kindlalt maas. (Või lonkan ühe varvast..khm). Ehk siis, kui sa pole kaks nädalat väga märkimisväärselt selget pilti näinud ja oled korrektselt fokusseeritud ümbrusest ainult unistanud, tabab sind, kõike väga klaarilt nähes, esimese raksuga ilmselgelt ülim eufooria, ehk siis jah, muidugi – enneolematult terav nägemine! Jee! Muidugi! Teisiti ei saakski olla. Võimalik on äratõusmine ma-ei-tea-mitmenda taseme õnnepilvekesele. Arusaadav. Samas. Tõenäoliselt sa näed täiesti normipiires, lihtsalt keskeltläbi hästi, nii nagu iga teine mitteprillikandja. Ja kogu lugu.

Tundsin, pärast kolme tunni möödumist, et parem silm läheb kehvemaks. Mõtlesin, et no mis siin ikka, karta oligi, ilmselt ma ei kuulu sellesse gruppi, kes kannatab roppraskelt kaks nädalat (mina ei ole kannatanud, tundub mulle, kuigi meeleolulangus on ka tegelikult kannatamine, mis sest et mul on seda nõndaviisi harjumatu võtta) ja siis tuleb plaksti! ideaalne nägemine ja see jääbki püsima. Mul ilmselt läheb suts rohkem aega ja need tagasilangused tuleb üle elada. Kehv lugu, aga mis parata.

Läksin šoppama. Meid ootab nädalavahetusel ees sünnipäev. Aiapidu. Üks preili saab 5-aastaseks. Oleme külla kutsutud, läksin kinki otsima. Jõudsin Kaubamaja mänguasjade osakonda. Juba tänaval tundsin, et nägemine kolistab pilvepiirilt hoogsalt spurtides allamäge. Mänguasjade juures tabas mind kolossaalne udusus. Pingutasin silmi, panin niisutajat. Igat pidi tekkis pinge sisse, kõht läks tühjaks, higi hakkas voolama, jalad läksid nõrgaks, silmad ei seletanud enam mitte essugi ja sellel jullal, mis pidi kingiks saama, ei olnud kõige tipuks hinnasilti küljes. Tüütu. Reaalselt, kuidas see võimalik on – lihtsalt EI OLE hinnasilti. Mitte et ma ei näinud või poleks leidnud. Ei olnud seda va sildikest, pingutasin ennast peaaegu pooleks otsimisega. Mis MÕTTES ei ole hinnasilti? Ei suutnud ma aru saada. Kas te tahate neid asju maha müüa või ei taha?! Pange SILDID! Sobrasin, mis ma sobrasin, viimaks leidsin eksemplari, millel oli hinnalipakas küljes. Tulin mitme raha võrra vaesemana poest välja. Suure stressitaseme tõttu astusin Draamateatri vastas olevast Rahva Raamatust läbi, ostsin kaneelirulli, sest seal on linna kõige paremad kaneelirullid, ja purjetasin oma uduses maailmas kodupoole. Vaimse pinge leevenduseks rullikest mugides. Varsti olen sedaviisi ise üks rullike…

Muide, mis on positiivne uduse pilgu juures? Ise küsin. Ise vastan. Peeglist paistab täiesti talutava välimusega inimene vastu. Ma ei näe, no kui hommikud välja jätta, näiteks väga detailselt oma nägu. Kui ma tegeleks aktiivselt meikimisega, oleks see räige miinus, sest noh, kui ikka ei näe, kuhu seda peitepulka määrida, või miskit kuskilt hajutada, väga suur piin ilmselt. Ei tea, kas “lõuend” katmata jääks, aga piin oleks igal juhul.

P.S. Oma eelmise postituse kirjutasin suures udus, ekraani püüdsin võimalikult vähe piiluda. Kirjutasin nii, et vaatasin valdavalt ainult klahve :). Praegu on udusus sutsuke väiksem (õhtuaeg, silmad väsinud), kannatab ekraani kiigata, aga kuna silmad näevad erinevalt, siis just ülemäära mõnus suurde helendusse passida pole. Loodetavasti on homme hommikul seda üliselget ilmaimet võimalik kauem nautida. Peaks ruttu magama minema, et homme kiiremini tuleks :)

Ikka Pärnu… Seekord jõgi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s