Päev kajab

Terrassiga nõiamajake


Mõjusin vist eelmises postituses liiga, hm, depressiivselt? Ega siin midagi hullu tegelikult ei ole. Pimedaks ma jääda ei plaani. Kõige halvemal juhul saan uuesti prillid, mis ei oleks suures plaanis just metsikult traagiline. Rahast oleks ainult natuke kahju, sellest, mis opile kulus. Ega nad tasuta ju ei teinud. Teisalt, ma ei ole kunagi juba kulutatud raha taga nutnud. Mida enam ei ole, seda ei ole, tagasi see ei tule, milleks ennast piinata. Kui oled eriti kõva eit või vanamees, teed järeldused ja õpid midagi. Kogu lugu.

Kämpingumajake nimega Eedu

Selles majas ööbisimegi. Terrassiga kämping. Ennevanasti, minu lapsepõlves, ei olnud kämpingutel terrasse. Aga vot sellel nõiamajakese sarnase välimusega ehitisel oli. Igavesti uhke. Pilt ei ole ilmselgelt tehtud kell 3 öösel. Palju varem, enne kümmet natuke sai klõpsitud. Igavesti äge majake oli. Läksime Peipsi äärde päev varem, et Toidutänava hommikul agarasti õgarlusega alustada, sest mida varem alustad, seda rohkem suudad süüa. Võidab ju see, kes suudab kõige rohkem süüa, onju. Väga odav ööbimine. Kõigest 38 euri. Puhas, soe, värske õhuga, korraliku voodipesu-tekkide-patjadega. Ruumi maa ja ilm – kaks tavalist sisseehitatud narivoodit ja üks suur kaheinimesevoodi. Nii et majja oleks mahtunud vabalt rohkem inimesi kui vaid meie kaks.

Kell oli kolmetuuris ja oli vaja vetsu kablutada. Nagu eelmine postitus lõppes …. astusin pimedusse.

Päevavalguses võis lugeda silte, kus seisis, et ringi liigub kohalik kass, kes peab ennast tiigriks… Korra isegi õhtuhämaruses nägime teda. Täpsemalt – mina ainult kuulsin. Ta nimelt ajas meil auto häiresse. Jaan, kes meist kahest oli kindlasti kordades parema nägemisega kui mina, ütles, et ta märkas, kuidas kass silkas auto taha. Mina muidugi ei näinud midagi.

Seal pimedas, raudpoltkindlalt vaid enda ees sähvivat taskulambi valgusvihku vahtides, sest üllatus-üllatus, aga ma räigelt kardan minna pimedusse, eriti veel kui tean, et ümberringi on suur lage väli, püüdsin hoida pea tühjana. Kassi ma ei kartnud, või noh, kassi, kes peab ennast tiigriks, olgem täpsed. Pähe ta mulle vaevalt hüpata oleks saanud. Puid ju ei olnud. Jalgadesse hüppamine oli variant, aga miks ta oleks pidanud seda tegema? Lagedal aasal. A´la ajab mind konnaga segamini või hiirega? Vaevalt. Lapsena on mulle kass küüntega jalgatesse karanud, haakis ennast kinni, olin noorem kui Annu praegu. Valus kogemus. Põhiliselt olin kõigest ehmunud ja mõtlesin, kuidas ma nüüd kassi jala küljest lahti saan… Isegi ei nutnud üldse.

Kui sa kardad, aga kuskil sügavas ajusopis tead, et sinuga ei saa midagi fataalset juhtuda, on kõige parem ilma pikema mõtiskluseta teele asuda. Teisiti ei ole võimalik hirmu ületada. Tundub. Mulle. Lihtsalt liigu! Kui majakesest välja astusin, oli väline uksekohal rippuv lambike kustus. Kõik oli nii must, üleni ja läbinisti. Pimedusemüür justkui laskus mulle peale, tundsin peaaegu füüsilist valu. Kabuhirmu.

Isegi peale kõige selle tundmist oli mul raske öelda Jaanile, et ma ei julge peldikusse üksi minna ja tulgu minuga kaasa. Ma ei tea, kuidagi alandav tundus paluda endaga kedagi peldikusse kaasa. Sest. Ma ju olen ikkagi kange mutt. Saan üksi kõigega hakkama.

Sellepärast, kui olin avastanud taskulambi, lihtsalt läksin, julgestus, mida vajasin, oligi juba olemas. Ja ühtlasi oli Jaan üleval, tundus, et ta on enam-vähem ärkvel, seegi tekitas omakorda hea tunde, et ma ei ole päris üksi. Kui vaja, saab ikkagi kedagi appi kisendada.

Peldikuretkel ma otseloomulikult mitte kedagi ei kohanud. Saabusin eksimata ja täiesti elusana wc-majakesse. Jaan jõudis mulle järgi alles siis, kui olin juba tagasiteel :) Mõnele on ikka seda und antud…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s