Päev kajab

Trikitab


Ilmselt kuskilt elu24 veergudelt pärit info, sealsete meditsiinidoktorite järjekordne kahtlase väärtusega uuring, või siis ikkagi mitte…. no kuidagi ei meenu, kust see infokild minuni jõudis. Igal juhul oli see kild niivõrd muljetavaldav, et meeles tänaseni. Kusjuures, võibolla oli see hoopis Teadusuudis, mida raadiost olen mõnikord kuulanud? Oh, ei mäleta!

Allikas: pixabay.com

Niisiis. Väidetavalt mõjutab sinu enesetunnet ja mõtteid seoses sinu enda kehakaaluga mitte ainult see, millist peegelpilti sa endast näed, vaid ka see, millise kehakaaluga inimesega koos igapäevaselt elad. Kusjuures, loogika ei olnud mitte selles, et kui sa elad koos saleda inimesega, siis sa teed kõik selle nimel, et ise ka sale olla. Ei. Aju tegevat hoopis teistsuguse järelduse: kui oled igapäevaselt koos saledate inimestega, siis tundub sulle, et sa ise oled ka (olenemata su kaalunumbrist) täiesti mõistliku kaaluga. Veelgi enam, sulle tundub, et vabalt võib veel süüa, ma olen ju täiesti normkaalus, kuigi sa seda sugugi ei pruugi visuaali järgi olla. Inimene kellega igapäevaselt koos elad, oleks justkui sinu peegeldus.

Selline mõttekäik, kusjuures, mulle üha enam tundub, et kuulsin seda raadiost, kõlas toona huvitavana. Samas väga ebareaalsena. Aga nüüd…ma ei tea…. Jaanil on hetkel stressirohke periood ja ta sööb õhtuti veidi rohkem kui peaks. Ja mida teen mina? Hakkasin uuesti õhtul kodus trenni tegema. Kui eelmisel sügisperioodil pumpasin 20 kätekõverdust, siis nüüd 2×20 kätekõverdust, pluss kõik muud harjutused. Aju trikitab minuga? Vaatab, et söön õhtuti natuke ülemäära? Aga see ei ole ju mina. Võiksin täitsa vabalt, kaalu uskudes, diivanile pikali visata ja näiteks kommi süüa….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s