Päev kajab

8euri pokaali veni eest


Allikas: pixabay.com

Olen siin suts õnnetu. Sest see korter… noh… kust ma TEAN, et selle valimine on õige otsus? Tuleb välja, et me täitsa ilmselt isegi saaksime eelmises postituses kirjeldatu endale, aga ma ei tea ju kas see on ikka SEE ÕIGE pesa. Võib-olla peaks ikkagi otsima rämesuure terrassiga või ägeda hooviga pinda hoopis? Mis siis saab, kui me võtame laenu, veame ennast pinnale, elame paar kuukest sees ja avastame, et upsidii! täitsa mööda valik ikkagi. No ei ole siis ju jaksu uut otsimislahingut pidama hakata. Jõuan ma siin pidevalt mingeid soove vormistada ja kosmosesse tulistada. Jube kurnav, eriti kui vaatad – no täpselt ideaalne korter ujus välja, ainult et üüüüks piiisike detailike võiks tal veel juures olla, näiteks see terrassi/rõdu värk, mis jäi toona salasoovi panemata. Neid detaile, mis võivad muuta ideaalsena tundunud valiku puudulikuks, vajub kindlasti veel kuskilt keset põrandat hunnikusse, tehes tuju mõruks.

Võib-olla peaks ikkagi uusarendusse minema? Räigelt kallid, aga ei pea mitte midagi remontima. Kõik on sile ja puhas ja rõõsa-roosa nagu sisustusajakirjast väljakaranu, lihtsalt võta ja naudi. Neis on küll sünnipärast iseloomu vähem, mis mulle väga ei passi, aga ilmselt saaks neid iseloomukaks kujundada. Ma ei oska ju mitte essugi kujundada!!! Üks häda ja viletsus ja räige ving keeb sees. Uuuuh!

Teen nüüd ühe hüppe hoopis teises suunas :) Järgmine mõte on seotud 8eurise veiniga, täpsemalt pokaalitäie veiniga. Võib-olla ei olegi nii väga teine suund, kui nüüd mõelda…..

Paar nädalat tagasi oli Pärnus selline üritus nagu Pärnu kohvitab. Just hakkasid koroona-numbrid taas jõudsalt kerkima, nii et oligi hea Pärnusse pageda. Seal numbrid tunduvamalt madalamad kui siin, pealegi veel mõnus rahulik sügiskuldne vananaisetesuvi. Rahvast liikvel minimaalselt. Tänu tollele üritusele leidsin Pärnus ühe äärmiselt omanäolise koha nimega ÕU. Olime just eelnevalt tulnud Ammende Villast kohvitamast. Tohutu pettumus hinges ja kõhus, milliseid muid tundeid leigena lauda serveeritud kohv ikka esile saab kutsuda, eks ole. Ja siis… Tuled põhimõtteliselt peaaegu nagu lossist, saabud ülilihtsasse hoovi, õu muideks oli Annile oma puhtas geniaalsuses imetabane mängumaa, ja saad söögi- ning joogielamuse, mida jään ilmselt veel pikaks ajaks meenutama. Šokolaadikook ja cappuccino olid meistriklass. Istusin õues päikesepaistes koos oma imekaunis tassis serveeritud kohviga. Annukas ja Jaan mängisid sealsamas kõrval ookeanil seilavaid meremehi. Nautisin kohvi, unistustešokolaadikook sulas suus, kuulasin, mida hispaanlasest peremees eemal lauas istujatele oma alkoholiprotsendiga jookidest rääkis ja… mõtlesin – tükk puhast kulda! – ja ma leidsin selle üles! Piisas ühest ÕUest, et mind veenda, kui õige oli otsus tulla Pärnusse! Jah, me olime jõudnud paradiisi!

Lasin Jaanil mullegi pokaali veini tellida. Majahärra tõi pudeli jahutajas, sest ainult sedaviisi olevat konkreetset veini kõige õigem serveerida. Rääkis mulle pika loo joogist, mida kohe mekutama pidin hakkama. Lummas mind oma tagasihoidliku siirusega. Oh! Te ei kujuta ette, KUIDAS see jook maitses. Võib-olla oli asi osalt äärmiselt sooja olemisega härras, kindlasti jutus, mida ta oma võlujoogi juurde rääkis, aga kindlasti ja eelkõige ikkagi joogis endas. Alles hiljem sain teada, et too pokaal maksis lausa 8 euri. Vist minu elu kõige kallim pokaal. Vist. Aga igat senti väärt! Hea et ma Pärnus ei ela. Saate aru, nende kahe nädalaga, mis esimesest külaskäigust möödas, ma oleks ennast pallikeseks söönud sellest koogist. Pole võimalik, et ma sinna igal järgneval päeval tagasi poleks sörkinud. Raudselt oleks.

Me lähme sinna tagasi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s