Päev kajab

Lainetame?


Käin tantsimas ja ujumas, mõlemat kord nädalas. Sotsiaalne elu – üliaktiivne! Kui trenni ei pea minema, kihutan külla, ikka pärast pikka tööpäeva. “Tahan külla tulla!”, kuulen juba peaaegu igal õhtul. Ei saa, vabandage väga… Olen ju ise igale poole külla oodatud, vabandust, aga meile võib külla tulla ainult nädalavahetusel, sest…

Ei. MINA ei tantsi kuskil trennis, ega oska ka ujuda, aga jah, käin seal, kus mainitut saab harrastada ja külas käin ka. Saatjana vaid. Küllakutsutav on preili Anni, mitte muidugi mina. Ja need kes meile külla kipuvad on Annu lasteaiakaaslased. Igal õhtul sama laul – Tahan külla tulla! või – Kas Anni võib mulle külla tulla! Ole siis hea emme ja kontakteeru põnnide emmedega ja räägi kõik need jutud, soovid, küllaminekud selgeks. Lisaks laenavad need tegelinskid üksteisele koju mänguasju. Vaata siis, et midagi kaduma ja katki ei lähe. Elu ja möll käib, vähemalt lastel.

Te ikka teate, et meil on koroona teine laine? Jajah, olen kuulnud, et paljud, kui mitte kõik räägivad koroonaajast, kui millestki, mis oli kevadel. Praeguste numbrite juures me istusime toona kõik kenasti kodus – elasime internetis, läksime hulluks töö ja lastekasvatamise sünkrooni ajamisega. Aga praegu… Jolo! Räägitakse “Kui tuleb teine laine….”. Ma ei saa aru, millal see siis tuleb? Mis asi see praegu siis on, mis numbrid need praegu on, mida AK-st igal õhtul öeldakse? Kui ma ööpäevas haigestunute graafikut vaatan siis, no ma ei tea… too laine on kohe-kohe sama kõrge, nagu ta kevadel oma maksimumis oli, arvestades haigestumisi 100 000 elaniku kohta. Minu meelest näitab pigem märke, et niiiiiii madalaks ta seekord küll ei plaani jääda, nagu kevadel, et siis nagu ikkagi oleks juba laine, vabandust, ALGUSE saanud teine laine.

Preili Annu elab kordades aktiivsemat elu, kui toona kevadel. Mina olen vaid hall kardinal, kes tähendab üles kuupäevad, kellaajad, marsruudid, orienteerub, arvestab, planeerib, kihutab, kütab tempot, kui mingi plaan ähvardab ajanappuse tõttu kokku kukkuda, lohutab, leevendab-silub emotsionaalseid plahvatusi, jälgib distantsilt. Kõike. Teatrisse tahaks, ise. Täiskasvanutele mõeldud etendust vaatama. Piletid mul küll on, aga põnnietendusele kahe nädala pärast. Hetkel ma ei usu, et see ära jääb. No kui Anni muidugi haigeks ei jää, eks.

Ühest küljest on ju tore, et Annut külla oodatakse, aga teisalt ilmselt peaks hakkama neid külaskäimisi piirama. Koroona ikkagi. Samas, kellele ei meeldiks võõraid kodusid vaatamas käia. Mul on see ju lausa hobi, juba aastaid. Muudkui võtan maakleritega ühendust ja küsin, kas saaks vaatama minna. Nüüd ehk, võibolla, mõnda aega enam ei käi, kui meil ikka tehinguks läheb.

Ja kolmandast küljest, mulle on nüüd kuus ette nähtud üks öö üksinduses. Täielikus üksinduses ööund. Ärge küsige miks me selleni juba mõned aastad tagasi ei jõudnud, kui vajadus oli ilmselgelt kordades suurem. Oluline on, et me selleni jõudsime, lõpuks, eks ole. Käesoleva kuu täiuslik ööuni on mul veel tegemata. See tuleb raudselt plaani võtta, enne kui siin mingid piirangud ja hirmud meist võitu saavad. Seitse kuud ootavad veel ees, enne kui uus suvi saabub. Kohutav lausa mõelda… Iga tehtud täiuslik ööuni on võit, omaette saavutus ja raudpoltkindlalt kulda väärt. See teadmine, et ma ei vastuta suurt mitte millegi eest, peale iseenda heaolu, annab mulle hirmutavalt sügava une. Kusjuures need uned on ülivärvilised ja selged. Ma olen justkui … peaaegu täiesti täiuslikult ära. See on nii tohutult suur puhkus. Paneb mõtlema, kuidas ma ennast tunneks, kui igal öösel saaksin samamoodi magada. See oleks sürreaalsus kuubis. See oleks midagi ülivõimast.

Ilmselt ma harjuks ära ja võtaks seda kui normaalsust. Khm. Nii on. Ilmselt.

9 päeva pärast silmade laseroppi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s