Päev kajab

Kas sa julged?


Neiu hüüdis meile, täpsemalt küll mulle, midagi stiilis – kas ma tohin küsida?, pöörasin ringi ja nägin täiesti võõrast noort inimest. Kõigest mõni hetk tagasi olin lasknud oma tujul veidi langeda, ikka juhtub, kui tekivad mikropõrkumised väsinud suure ja väsinud väikese inimese vahel. Ilmselt ei jätnud seetõttu mu nägu just kõige sõbralikumat muljet. Ega see, kui nüüd mõtlema hakata, reeglina nagunii eriti sõbralik ole, mis sa ära teed, kui kurjusekorts kiusab ja üldse – ma olen tõsine inimene. Aga see-eest väga lahke, siinkohal ma ei mõtle sõnades, vaid tegudes. Võin peaaegu viimse piirini inimestele vastu tulla. Välja see muidugi ei paista. Õnneks. Muidu, võib-olla, kes teab, kasutataks liialt ära. Ega ma nüüd sõnadeski kedagi karup**** just pidevalt saada. Pole minu moodi. Üldiselt olen viisakas, mis ei tähenda, et ma lastevabades stsoonides ei vannuks. Mõnikord, üliharva, selgub hiljem, et stsoonis oli tegelikult laps ka, noh, juhtub. Piinlik muidugi. Võin tunduda eemalolev ja tõre, möönan. Põhjus imelihtne – mind piinab tagasihoidlikkus. Niisiis. See neiu. Nägi minu tõsist, veidi ehk isegi segaduses nägu, ja vuristas malbelt ning vaikselt, miks ta mind just praegu tülitama kukkus.

Mida noor neiu soovis? Kusjuures, nagu ta rääkis, ei näinud ta mind mitte esimest korda Kalamaja peal ringi kablutamas, vaid teist korda. Esimesel korral, mis iganes päeval ja ajal see toimus, ta ei täpsustanud, mina ka ei küsinud, jäi tal sutsuke julgusest puudu… Mõelda, KEEGI ütleb, et ta on sind kahel korral näinud, mõlemal korral oled jäägitult ta tähelepanu võitnud, ja nüüd, kui avanes uuesti võimalus, võttis ennast kokku ja julgeb pöörduda, sest…

Talle jäi meelde minu seljakott. Jep! Uskumatu. Neiule see nii väga meeldis, et soovis teada, kelle kott ja kust ma selle sain :) Tartust ostsin, Disainimaja poest. Muidugi ma ei teadnud, kelle loodud see on, sest tegu oli vajadusepõhise ostuga, aga loomulikult olin nõus oma kotti sukelduma ja asja lähemalt uurima. Julge piiga sai soovitud vastuse.

Olen ise mõnel korral näinud tänaval inimeste küljes liikumas asju, mis jäävad meelde ja mille kohta tahaks teada, kust need on saadud. Ei ole julgenud küsida. Otsustasin, et järgmine kord, kohe kui midagi ihaldusväärset näen, teen sama, mida too julge tundmatu tegi. See on ju tegelikult tohutu kompliment, mida üks täiesti tundmatu inimene teisele teha saab. Ja tunne saada sellist komplimenti ei ole sugugi halb. Pigem vastupidi. Ühtlasi aitad sedaviisi liikuma lumepalli. Ka too järgmine tundmatu tahab ehk teha kellelegi kunagi sarnase komplimendi.

Ühel hommikul rääkis raadios naisterahvas, kuidas ühe tema riideeseme kohta tegi talle täiesti tundmatu inimene komplimendi. Ta otsustas, et teeb midagi sarnast kellelegi teisele ka. Ja tegigi. Kui ise komplimenti saada oli imetore, siis teha kellelegi tundmatule kompliment oli mõnes mõttes emotsionaalselt veelgi võimsama laenguga, sest sa näed, kuidas su lihtsad sõnad muudavad kellegi meeleolu sekunditega paremaks. Ilus.

Muide, see meenutab mulle, et Solarise Biomarketis on üks nunnu teenindaja, kes tegi mu kollasele kiisupusale komplimendi. Ütles, et sellel on nii äge sõnum: Come on, inner peace. I don´t have all day. Kahtlustan, et tollel hetkel olin ma ka ise umbes sarnase mossis olekuga, nagu kass pusal, ja mul olid samasugused mustad päiksekad ees, see puhtjuhuslik kombo tõmbas ilmselt neiu tähelepanu ;)

P.S. Mul on parim juuksur :) Pakub reede õhtul juustevärvimise ajal täiesti tasuta pokaali punast veini.

2 kommentaari “Kas sa julged?

  1. Seda viimast ei oleks sa pidanud ütlema :) Nüüd me tahame teada koordinaate!
    Samas meenub, et kunagi oli Hairlookis vist ka võimalik kohvi/tee/vee kõrval mulli nautida.

    1. Kusjuures, maksin seekord, vähemalt mulle tundub nii, juustega möllamise eest vähem kui eelmine kord, kui veini veel pakutavate seas ei olnud. :) Huvitav. Veini nimi on sama mis juuksurisalongil ;) Nuputamisülesanne! Saksamaalt pärit vein.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s