Päev kajab

Testileee!


See jääbki nüüd aastateks kestma? Ei saa mitte kunagi otsa, mitu-mitu pikka kuud igal aastal? Hingetõmbepausiga suvekuudel. Väljaspoole riigi piire hakkame reisima vaid suvel, kui vastavad näitajad ei ületa lubatud pügalaid. Köhatad, võib-olla kriibib natuke kuskil rindkeresügavuses, suts väsimust, minimaalne 37,5 palavikulaadset seisundit. Testima, kohe! Sellest saab norm. Reaalsus. Vaid orad ninas nihkuvad minevikuhämarusse, ehk. Testimine saab olemuselt peaaegu nagu omamoodi kätepesuks, täieliku puhtuse kontrolliks. Ütleme, kord nädalas?

Mul on eelnimetatud sümptomid. Vuran testimisele homme. Enesetunne on – väsinud. Ilmselt külmetus, aga uued ajad ja ma muretsen natuke, mitte enda pärast, ikka teiste pärast. Ei tahaks ju kellelegi midagi halba edasi levitada, juhul kui ma siin peaksin positiivsusest pakatama, eks ole. Täna olen veel eriti väsinud. Ilmselt see ei tule suuresti külmetusest, vaid eilsest e-esmaspäevast. Shoppasin maniakaalselt, hiliste öötundideni. Kuigi jõulukingid ei olnud mu eelarves mitte mingisugusel moel sisse planeeritud, siis nüüd nad igatahes leidsid seal omale koha. Ütleks lausa nii, et veel mõned nipet-näpet asjakesed ja ei pea enam jõulukinkidele mõtlemagi. Mis teisest otsast tähendab, et nüüd tuleb olla eriti tubli ja söögiväliseid oste peaks soovitatavalt vältima. Muide, mul olid lingid välja otsitud enamjaolt, asjadele mida osta tahtsin. Praegu jääb vist mulje, et ma ainult jõulukinke ostsingi. Tegelikult mitte, ikka muid asju oli ka. Kui viimaks pärast preili tuttuminekut ostmisteni jõudsin avastasin, et nii üks kui teine kaup oli läbimüüdud. Täielik ebaõnn. No ei miskit muud, kui läks suure auruga uute alternatiivsete variantide otsimiseks. Ega saanud sellise tillukese tagasilöögi pärast raha pritsimata jätta.

Nädalavahetusel avastasime natuke Uut Maailma. Käisime isadepäeva hommikusöögil Kringli kohvikus. Sealne “vorsti-juustu” panini oli ülimaitsev, tatrapannkoogid samuti. Panin vorsti-juustu jutumärkidesse, sest tegemist on vegan söögikohaga. Maitses panini nagu oleks söönud päris suitsuvorsti ja juustu. Täielik wow! Anni, kes tegelikult suitsuvorsti ei söö, ahmis seda sibularõngaste ja võltsjuustuga kraami kahe suupoolega endale sisse. Hämming!

Kohvikus käis väga palju koertega inimesi. Mulle tundub, et kui Kalamajas näeb titekärudega jalutajaid, siis Uues Maailmas näeb hordide viisi koertega jalutajaid. Ega see ülestähendus nüüd muidugi mingit märkimisväärset statistilist väärtust ei oma. Ilmselt juhus. Tolle pühapäeva hommikul konkreetselt Kringli ümbruskonnas lihtsalt juhtus jalutama väga palju, väga erinevat tõugu koertega inimesi. Kuidagi kodune tunne tekkis. Olen koerainimene, mis parata. Ega mul kasside vastu nüüd ka mingit erilist vimma pole :). Nurrumootorid on isepäisemad, koerad rohkem seltsiotsijad ja Oma Inimestega koostegutsejad. Kass ei vaja sind kunagi. Isegi kui vajab, siis raudpoltkindlalt ei näita ta seda mitte kunagi välja. Mulle meeldib koer tema loomu poolest rohkem. Et neid neljajalgseid nii sõbralikult kohvikusse lubati, oli muidugi suureks boonuseks. Preilil ei hakanud sedaviisi sugugi igav, pidevalt tuli uusi koeri kohvikusse keda uudistada.

Lisaks menüüs olevatele söökidele on Kringlis kohvikule kohaselt müügil mitmeid väga isuäratava välimusega saiakesi. Kõht oli pannkookidest ja paninist üsna täis, nii et piirdusin vaid ühe kringlilõiguga. Veganlus on minu meelest suurepärane asi, eriti kui oled piisavalt teadlik, lugenud-kogenus ja OSKAD süüa mitmekülgselt. Ise ma vegan olla ei taha, jõudsin mõni aeg tagasi selgusele. Piisaks, kui suudaksin lihast täielikult loobuda, muudest loomsetest toiduainetest ma end ära lõigata ei soovi. Ilma võita näiteks ei kujuta oma elu ettegi. Eriti kummalised tunduvad vegan saiakesed, asi vast ka selles, et ma pole kunagi maitsvaid vegan saiakesi saanud. Näiteks kringlitükk, mille tellisin, oli küll väga värske ja silmale ilus vaadata, aga maitse ei olnud ikkagi päris see, midagi oli väga puudu. Ei olnud kuiv, väga mõnus värske saia nätskus oli täiesti olemas. Vegan saiakesed, kui neil pole just märkimisväärselt täidist, on ju minu puudulike teadmiste järgi puhtal kujul gluteen, margariin ja suhkur. Kõlab äärmiselt ebatervislikult. Margariin, mõelda vaid?! Võimalik, et on olemas tervist mitte nii väga rikkuvat margariini, aga või on iga kell toitaineterikkam ja tuhat korda maitsvam. Omnivooril võib mõnes saiases pirukas olla isegi muna, mis minu jaoks suudab leevendada fakti, et parajasti süüakse endale sisse suurtes kogustes valget nisujahu. Võib-olla veganid kasutavad taimset piima saiades? Ei tea. Sellisel juhul oleks tolles gluteenipommis vähemalt midagi kasulikku.

Mis nüüd ei tähenda, et me ei lähe Kringlisse tagasi. Läheme. Väga meeldiv teenindus oli ja ülimaitsev toit. Kindlasti kavatsen seal veel ka saiakesi osta. On vaja testida, kas mõni vegansaiake mulle ükskord maitsvana tundub ka või mitte. Põhjuse süüa uusi asju leiab alati ;)

Alustasin koroonaga ja lõpetasin saiaga. Uuh! Kõht läheb tühjaks :) Ruttu tuttu!

Foto: postimees.ee

2 kommentaari “Testileee!

    1. Midagi ei voolanud välja õnneks :) Valus see ninasurkimine ei olnud ja ma isegi ei mõelnud tollel hetkel, et appi! orad on ajuni! Kõige rohkem sarnanes asi kõdisarnasele intensiivsele ärritusele, mille lõppemine on äärmiselt tervitatav. Aga näiteks tagasiteel olin juba valmis uut testi andma :) kui vaja peaks olema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s