Päev kajab

Võtab kokku


Möödunud nädalavahetusel sõitsin Bolti. Magasin üleköetud toas kolmese seltskonnaga samas voodis ööund. Tähendab – mina peaaegu ei maganud, sest liiga lähestikku KOLMEKESI ei ole võimalik sügavat und magada, pealegi veel palavuses ja positsioneerituna keskel. Kombo, mis kriipsutab rasvaselt läbi igasuguse katse välja puhata. Ja tähistasin üliminimalistlikul viisil venna sünnipäeva. Juubelit muideks. Natuke rohkem kui nädala pärast on minu sünnipäev. Tahaks ropsida. Sünnipäevad ei ole minu teema. Need on masendavad. Ei ole veel juubel. Napilt. Kohutav ikkagi. Ma olen nagu ülivana juba, kuidas see võimalik on?! Kuidas?!?! Pass ütleb, et on. Peegel ütleb muidugi ka, mis on halvem variant kui pass. Pass on kama, peegel on jumal. Tänapäeval. Ja vot selle jumala sõna loeb.

Ei, mul ei ole bolditamise näol lisasissetulekuallikat tekkinud. Niisama olin kaasreisijaks. Kohutav väsimus tahtis tegelikult maha murda ja oleks võibolla ise hoopis pikali visanud, sest õhtu oli… Aga uudishimu ja väheke tagantutsitamist… No ja kui minnakse vaid korraks boltima, siis miks mitte sünnilinnas suts ringi kruiisida. Kuigi see ülikäbe ja hästi vähekesekene järsk sõidustiil, või hoopis liigne väsimus?, ajas südame pahaks. Väsimus… Ma ei tea, mis mul viga on, et pidevalt räme laibatunne piinab. No võibolla tean ka… Aga ei jõua sellega praegu tegeleda. Annukal on tekkinud ilmselt tõsisem teema nahaga. Nii et võtan ennast kokku ja püüan esmalt hoopis tolle probleemiga arstideni jõuda. Ega nad eriti kedagi peale tervete tänapäeval näha ei taha, õige tohtrini jõudmine võib võtta mingi pikema aja ilmselt.

Kangast maskid tellisin ära. Isegi Annile. Ja muidugi said uhketeks väljavalituteks maskitesti võitjad – parimatest parimad. Annu muide eelistas (kahju, et ainult kolm mudelit oli, mille vahel laps valida saab) üllatuslikult merelainete pildiga maski. Ei mingeid kiisukesi või mõmmikesi, mida ehk viieselt ootaks. Kui ta oleks kõikide vahelt valida saanud, potsatanuks ostukorvi hoopis abstraktne kirju muster.

Jõulukingid on mul kõik ostetud. Jeee! Jaanil on mõned veel lisaks vaja muretseda. Jah, me jagame seda kohustust. Aga muidu – ooojeee-ooojeeee-ooojeeee! Juba enne detsembrikuud minu jõulukinkide osturalli TEHTUD! Pakkida on veel vaja. Ja endale on vaja kingitus osta :)))

Päkapikutamine saab kohe-kohe hoo sisse. Annu juba üksõhtu küsis, kas ta võib aknalauale panna minu kinga. Miks minu kinga?! Uurisin. Lihtsalt niisma. Lihtsalt tahab, oli umbes vastus. King oli punast värvi, võibolla mängis see mingit rolli? Punane on ju jõuluvärv. Ei hakanud põhjust pinnima, aga jõudsin otsusele, et Annukas saab omale hoopis riputatava jõulusoki/sussi. Jäle on vaadata mingit tänavalkäigu paput aknalaul. Annule mõte meeldib. Kavatsen tellida. Loodetavasti jõuab õigeks ajaks kohale :) Anna Lutteri e-poest plaanin sellise toreduse saada. Kohe-kohe hakkangi tellima :)

P.S. Miks lapsed töönädalal on valmis magama vähemalt kaheksani ja kauemgi veel, aga nädalavahetusel ärkavad enne kukke ja koitu? Möödunud pühapäeval ärkas üks isepäine eksemplar mõned minutid enne kella 7 hommikul. Unnata oleks tahtnud. Mina siis. Muidugi oli tegemist hommikuga, mis järgnes tollele kolmekesi-ühes-voodis-ööle, kus ma nagunii olin üli vähe sõba silmale saanud. Sest palav. Sest kõik vähkresid minu kõrval. Sest liiga palju müra (loe: pidevalt keegi hingab kõrva) ei lase magada. K o h u t a v.

Lõpetuseks panen pildi septembrikuust. Pärast täiuslikku und. Ülejäänud rahvas oli maale pagendatud, nii et ma suutsin endale lubada ilma igasuguse alateadliku valvekohustuseta täiusliku une. Kukkusin magama ja ei ärganud enne väga hilist hommikut kordagi. Ehk siis – mul ei ole unega probleeme. Mul on surmsügavat und tonnide viisi. Keskkond, kus seda viljeleda saan, peab olema hääletu ja ma ei tohi tunda-mõelda, et on vaja midagi kontrollida või kedagi valvata. Niisiis minu uneprobleemid on psühholoogilised, pluss ma vajan täiuslikku vaikust!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s