Päev kajab

Kuidas ma ventileerin


Saime testiaja laupäeva hommikuks, 24h pärast saatekirja väljastamist. Annukas oli tolleks hetkeks peaaegu et juba terve. Ei olnud palavikku, peavalu, ei olnud enam valusat kurku, nohu ka mitte. Ega ma ei saanudki aru, kuidas kõigest sellest nii kiiresti oli võimalik välja tulla. Alles ta keeldus rääkimast, sest kurk oli nii valus, alles oli see hommik, kui vaheldumisi tegin tööd ja vedasin süles Annut vannituppa oksele, korduvalt. Lubasin endale, et kui päevaga paremaks ei lähe, võtan järgmisest hommikust hoolduslehe. Ei olnud vajadust. No ja test, selle teostas keegi, kes oskas põnnidega lahkelt ja sõbralikult lobiseda, väga meeldiv. Annul testitamistest ainult head kogemused, kuigi ühe ninasõõrme puhul olevat natuke valus seekord olnud, ei rikkunud see õnneks tuju. Suurepärane.

Nüüd ei raatsi preilit lasteaeda lasta, täiesti võimalik, et hoian kuni jõuludeni lasteaiast eemal ja ei lähe temaga ka tantsutrenni. Uuel aastal uue hooga. Võib juhtuda, et preili hakkab protesteerima, aga eks näis. Talle meeldib tegelikult kodus ka olla. Viimasel ajal üha rohkem. Saab igasuguseid lolluseid teha, sest vanemad mässavad arvutites. Eile näiteks lõikas teistkordselt oma tukka. Viltu veidi. Juhmi peaga mainisin, lisades et lõikame hiljem koos peegli ees sirgeks. Annul tõusis sekundipealt käsi kääridega. Oh, jah! Samas, need on ju ainult juuksed. Kasvavad tagasi. Ütlesin stopp! ja palusin lõikust teha esikus peegli ees, et ta ise näeks, mida ja kuidas. Kuigi andsin endale aru, et peeglist vaadata ja lõigata ei pruugi viiesele maailma kõige lihtsam ülesanne olla. Aga nagu ütlesin – juuksed kasvavad tagasi. Ei hakanud kääre konfiskeerima. Minu teada on tal praeguse seisuga jätkuvalt midagi tukasarnast peas, nii et päris kiilaks ta end igal juhul ei lõiganud :) Viiese kohta täitsa tubli saavutus. Mulle sobis. Ta ise oli ka rahul.

Plaanime viibida ainult hästiventileeritud ruumides ja püsida terved, et saaks jõuluajal esivanemaid külastada. See et preili on (oletatavasti… võib-olla) kaks nädalat nüüd pikad päevad kodus ja mind töö ajal hulluks ajab, on muidugi probleem. Püüan endale sisendada, et kevadel oli sellist asja ju lausa kaks kuud jutti, mis häda praegu vaid kaks nädalat hakkama saada. Vabalt saan! VABALT! Kuigi päev läbi vikkeraadio arhiivist unejuttude korduseid taustaks mängitada, kohati samal ajal paralleelselt Anni enda seletamisi kuulata ja hoidku küll, veel ka härra Isa üle kõige kajavaid valjuhäälseid online-koosolekuid taluda – see pole alati väga lihtne, sest ise tuleb ka samal ajal tööülesandeid täita. Lahendus, kuidas hakkama saada sedasorti info ja müra üledoosiga, on imelihtne. Õhtul tuleb õue minna – jalutama. Isegi kui tunned rämeroppu väsimust. Vead ennast õue ja lähed…. Ei tea kas see on hea näitaja või mitte, aga ma suudan neil kordadel jalutada täiesti tühja peaga. Null mõtet. Jälgin kulgemist enda ümber, mõnikord valgust, mustreid ja varje mida asjad ja inimesed liikudes tekitavad. Kuulan, ümbritsevat, mitte pingutades, ma ei taju keskendumist iseendas, on vaid liikumine, helid, ma ei pea mitte millelegi keskenduma. Mitte millelegi. Terve päeva olen pidanud teatud helisid ignoreerima, millelegi väga kontsentreeruma, segajaid püüdlikult mitte tähele panema. Seal õues… Valge müra. Lõõgastus. Aju ei pea mitte midagi, mitte millestki selekteerima, mitte midagi looma. Ta saab olla, lõdvestuda, häälestuda öisele vaikusele ja rahule.

Võib juhtuda, et alateadvus protsessib midagi, aga ma ei taju seda. See kõik, see kus liigun, mida vaatan, kuulan, moodustab täiusliku vaikuse mu peas. Tasalülitumine. Ei taju muresid, on vaid see hetk, liikumine, kulgemine. Olen nüüd ja praegu. See meeldib mulle.

Meie igapühapäevane piparkoogitegu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s