Päev kajab

Kuidas ma endale augu kaevasin


Kehakaaluteema. Nii popp, nii kuum, jälle loen igast blogist. Ühes nägin isegi täiesti alasti naist, tema küll vist kehakaalust ei räusanud, aga no 100% kehapaljastus langes järjekordse kaaluteema-lainele. Haakus ajus kohe SELLE kõige igikestvama ja suurema teemaga. Olin nii üllatunud, et reaalselt teksti väga ei lugenud, natuke muidugi valetan. Selgelt ei suuda sisu meenutada. Kuidagi vist oli seotud naise 41aastaseks saamisega… No vot. Nii pinnapealne olengi, ei süüvinud teksti, vaid ehmatasin end poolkangeks täiesti porgandpaljaste ja väga naturaalsete piltide peale.

Ei, ma ei hakka siin jaurama oma alakaalust, mis on geneetiline või oma rasvkoe kasvajatest, mis üldiselt ei tapa, kui nad ei võta ette mingit põnevat “ülesannet”, mis minu versiooni puhul on mõeldav, aga kirurg saab ju alati sekkuda, eks ole. Enamasti kipuvad nad jääma lihtsalt esteetiliselt ebameeldivateks elukateks :) Aga minu geenidest… kui vaadata allikat, kust need vägevad geenid pärit on, siis enne kuuekümnendaid mind liigsed kilod ei ähvarda. Seda muidugi juhul kui ei kühvelda päris mõtlematult igasugust sodi endale näost sisse. Üks ebamõistlik pulgajäätis hilistel öötundidel on minu piir.

Miks üldse see postitus? Sest ma suutsin ennast siduda täiesti hullumeelse lubadusega.

Jaan tuli eile minu juurde ja tahtis konkreetselt teada, mitu kilo ta peab maha võtma, et mina temaga suusapuhkusele sõidaksin. Öelgu ma vaid number ja nii täpselt läheb ka.

Suusapuhkus!? Mina ja suusapuhkusele?!!! Õudusunenägu kuubis! SUUSAPUHKUS??!! Mul hakkab silm tõmblema ja kõri kisub krampi säherduse jutu peale. Jaan muidugi teab seda. Mulle meeldivad mäed, isegi lumised mäed. No väga meeldivad. Aga ma ei taha mitte ühestki mäest suuskadega või lumelauaga alla lasta. Kohe kindlasti ei taha ma oma vaevaga säästetud mammonat kulutada mingile lumepuhkusele (on selline sõna üldse olemas?!). Mul on vaja soojust!!!! Mitte rannapuhkust, aga ohtralt liikumist ja seda märkimisväärsetes plusskraadides. Vot nüüd on esimene kord, kui mulle tundub, et noorema mehega kooselamine võib tekitada probleeme :). Suusapuhkus ja mina, see on nagu…

Olgu. Ütlesin – Sa pead jõudma 85 kg. Tema jube entusiastlikult vastu, et mis ajaks. Mis mõttes, mis ajaks?! Issand, see ei käi ju niiiii lihtsalt! Minu teada on kaalulangetamine rämeroppraske töö ja vaev, segatuna tonnideviisi higi ning pisaratega.

Samas.

Kui see, et ta saab minuga koos minna suusapuhkusele, suudab talle anda motivatsiooni kaotada rohkem kui 15 ülekilo, siis… Tegelikult olen täiesti valmis mõningateks ohverdusteks. Tema tervise nimel.

Ütlesin, et tähtaega seadma ei hakka. Saad sellega hakkama siis, kui saad. Jaan on üldiselt üsna sihikindel, nii et…

Oh, jah… suusapuhkus…. Pean sinna kümme raamatut kaasa vedama, et oleks midagi teha, kui härra lauatab ja mina väänatud pahkluudega hotellis aega surnuks löön. Kusjuures, hmm, see polegi väga hull perspektiiv, kui mul on piisavalt raamatuid kaasas.

P.S. Homme pean täpsustama härraga, et mina ei taha sellise puhkuse eest ise sentigi maksta. Sest. Elu võiks ikkagi õiglane olla ;)

2 kommentaari “Kuidas ma endale augu kaevasin

  1. Mina, muide, kavatsen ühe korra elus siiski minna suusapuhkusele (aastat ära veel küsi, arvan, et see jääb kuhugi pensionieeliku kanti ajaliselt). Sest ma olen kuulnud, et suusapuhkuse parim osa on õhtused peod. Lisaks just nimelt see rahu päevasel ajal raamatuvirnaga mäe otsas kohvikus istuda ja end seestpoolt konjakiga soojendada.

    1. Oh, tänan sind! Sa suutsid selle kõik rääkida peaaegu ilusaks! Lausa tekkis tunne, et on mida oodata. Kui ma vaid ei peaks mäele minema ja endast vähemalt esimesel päeval maksimumi andma lumelauatades. Prrr

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s