Päev kajab

List 2021


Mul on plaan. Koostada üks list, selline mis valmib täpselt aastaga.

Mulle meeldivad listid. To-do-listid on kuidagi eriti sümpaatsed. Muide, mitte just väga kauges minevikus unustasin ühe paberile kritseldatud ära-teha-listi raamatukokku tagastatava raamatu vahele. Teatud põhjustel võeti minuga ühendust ja mainiti, et kuule, sa unustasid ühe asja raamatu vahele. Mina: “Mingi kompromiteeriv list?” Mis veel, eks ole. Minu puhul. Vastus: “Ah, ei…” Umbes sekundiks tundsin kerget virvendust piinlikkusest, sest keskeltläbi tänu listide läbikirjutamisele mäletan ju tegelikult peast ka asju, mida on vaja lähitulevikus ära teha. Nagu näiteks kuhu minna, või nii. Aga siis mõtlesin, et ah, kama, täiesti suva. Lubasin ära visata listi. Milleks põdeda ja tunda piinlikkust. Elu ju. Seda on vaja elada, nagunii ta unustab, mis seal kirjas oli. Kõigile on tema enda naba kõige olulisem ja elu käib ikka oma naba imetlemise ümber. Aitäh, et teada andsid, aga ciao-pakaa! mul ei ole seda listi rohkem vaja, kui ta juba rändama on läinud.

Aga see list, mille koostada plaanin, on minu jaoks natuke teine tase. Ei tea kuidas see õnnestub, aga eesmärgiks on panna iga kuu kohta kirja kasvõi üks asi, tegevus, nähtus, mis tekitab minus huvi või mingil muul moel positiivseid võnkeid. List, mis valmib aastaga. Kirja pandud asi ei tohi olla podcast, insta või misiganes muu konto. See peab olema mingi asi või mõte, midagi, mis paneb silma särama. Vabalt võib olla midagi jaburat, ka täiesti lapsik õnnesära tekitaja sobib. Ülestähendamist vääriv idee võib pärineda eelmainitud kanalitest, aga kanal või inimene see olla ei tohi. Soovituslikult peab olema minu jaoks midagi uut, midagi, millest pole enne kuulnud, ega näinud. Eksisteerib oht, et sellest kujuneb justkui mingi ostusoovinimekiri, aga see nüüd küll mingi eesmärk pole. Pigem peavad listi jõudma ikka silmasäratekitajad, mida niisama poodi minnes osta ei saa.

Esiteks oleks muidugi vaja märkmikku, kuhu seda listi koostada. Veel ei ole, aga küll see tuleb.

Jaanuarikuu on kohe-kohe läbi. Mis läheb jaanuarikuu alla kirja?

  • Blythe’i nukud – kui ma saaks sellise ägeduse endale, mõne kunstniku poolt ära disainitud versiooni. Annuke sellega mängida ei saaks ;) Keegi ei mängiks sellega, see oleks ainult vaatamiseks ja imetlemiseks. Pildistamiseks. Ilmselt olen elanud metsas või kuskil väga pimedas kohas, sest ma ei teadnud neist nukkudest mitte midagi.
  • Sokinukk – See on nüüd asi, mille kavatsen ise ära teha. Ninjakunstnik on üks lastesaade, mida Anni vaatab etv2-st. Sealt saab igasuguseid ägedaid käsitöö ja kunstiga seotud ideid. Ühes osas tehti sokist nukk, mis päriselt ka nägi lahe välja. Ausalt :D Kuigi ma ei pea ennast mingiks meisterdajaks, siis aeg-ajalt tabavad mind mingid veidrad hood, kus tahaks ise midagi oma näppudega teha. No kõige aeganõudvam projekt oli ilmselt kootud kleit. Jeah, mingi ime läbi lasin ennast sellega Jaanil filmida. Mina ja minu kleit, tuhat aastat tagasi :)

Sokivärgi teen ära, kui õnnestub, st näeb talutav välja, teen pildi. Veebruarikuu võib tulla. Olen avatud uutele mõnusat kihelust tekitavatele leidudele, ideedele, katsetele :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s