Päev kajab

Sõnasöödik


Käisin jälle testil. Isegi naljakas ei ole enam. Kas on mõtet üldse mainida – tulemus jätkuvalt negatiivne. Mu perekas arvab, et väga kaduvväikse tõenäosusega olen võibolla ikkagi koroonas, kuigi test ei näita midagi. Mismõttes koroonas?! No ei ole ma mingis koroonas, päriselt ka, see pole võimalik, kuigi tuleb tunnistada, mõnikord juhtub imesid. Kust ma ta üles pidin korjama? Pooltühjas vanalinnas õhtutundidel jalutades? Või nendel mõnedel kordadel kui toidupoodi olen külastanud? Või kus? Ma ei ole MITTE kuskil käinud, mis on päris õudne, kui mõtlema hakata. Töötan kodus. Tegelikult on perekal teine versioon ka, mis mind kiusata võib. Ei taha sedagi uskuda, aga… See variant on vaid sutsuke tõenäolisem. Kuigi ma ei usu ikkagi… Kõikvõimalikud analüüsid, muide isege EKG, sai nüüd teisipäeval tehtud. Homme helistan, lasen arstil tulemusi, mis laborist täna saabusid, kommenteerida. Näen neid küll oma digiloos ja referentsväärtuste järgi ning Googlimoogli abiga võin praegu pakkuda, et näitajate järgi on olukord vist päris ilus. Isegi D-vitamiin on mul ebaeestlaslikult üle 100 nmol/l, hästi on juba 75 juures.

Nii et põhiliselt peaksin lihtsalt rohkem tuduma? Võimalusel üksinda :) Vähemalt sedatüüpi “ravist” me perekaga rääkisime… Mul oleks vaja vaikset kohakest kus magada. Tõsi. Väga-väga tõsi! Uus korter, kus sa oled?

Nagu ikka alustan millestki, mida esialgu ei plaaninud kirjutada. Nüüd sellest, miks tulin – sõnasöömisest. Umbes üks postitus tagasi rääkisin telefonikõnest, mis meenutas aega 8 aastat tagasi ja hämasin uduselt pakkumisest, millest keeldusin. No ma selle keeldumise tegin kirjalikult, eks ole. Sest tahtsin enne tutvuda materjalidega, millega tööd pidin tegema. Kirjale ei vastatud. Ega ei pidanudki keegi vastama, ei oodanudki seda, pigem vastupidi. Olin rõõmus, et nii kergelt pääsesin ja äraütlemist nii lihtsalt aktsepteeriti. Nädalavahetus läks mööda. Juubeldasin – saingi äraütlemisega hakkama! Ära öelda, keelduda, on ikka nii üle mõistuse raske! Lasin isegi Jaanil oma kirja lugeda, et ega ma kuidagi liiga kalgilt või rabedalt või kuidagi ülbelt ei kõlaks. Võib juhtuda minu puhul mõnikord, eriti kirjalikus suhtlemises (mitte et verbaalses versioonis ei juhtuks) vähemalt ise mõtlen sellele sageli ja püüan kujutada ette, kuidas mu tekst võõrale kõlab. Nädalavahetus möödus. Hingasin kergendatult. Ei mingit kõnet, ei mingit lisaseletamist. Imetore.

Nädala alguses jälle telefonikõne. Samalt numbrilt. Masendav. Kohutav, see on lihtsalt täiesti kohutav, kui lihtne on mind ära rääkida! Andsin alla ja olin nõus. Muidugi, mille muuga pidigi protsess lõppema, kui tegemist on minuga, eks ole. Tunnihind, mida nüüd pakuti, tundus liiga normaalne, pigem täitsa hea kui lihtsalt normaalne, onju. Pidin vastu võtma, loogiline, vist. Mul on ju raha vaja, mis siis et ülesandest vaimustuses pole.

Kodanik usub, et töö ei võta eriti palju aega. Vot see on nüüd uus probleem. Nädalajagu õhtuti olen teinud, pean talle kirjutama, et asi võtab topelt nii palju aega, kui tema arvab, tegelikult pigem küll kolm korda nii palju. Uh, ei tea. Nüüd tuleb välja üks minu suurimaid puuduseid, nimelt ma vihkan konflikte. Täiega vihkan! Väldin neid. Tähendab, kui tekib konflikt, siis muidugi lahendan. Kiirmeetodil. Omamoodi. Sedaviisi, et pakun kähku mingi lahenduse, tunnen huvi, kas sobib, kui sobib, siis ideaaaalne! lähme eluga edasi, kohe, ärme hakka mingit süvaanalüüsi tegema jumalapärast!
Praegu tekibki potentsiaalne konfliktiolukord, kus mulle tundub, et minu poolt pakkumisele minev lahendus ilmselt, loogiliselt võttes, teenuse tellijale ei meeldi. Ma plaanin nimelt liiga palju töötunde kulutada, tema arvates. Ehk siis ta peab asja peale rohkem raha kulutama. Homme kirjutan uue kirja :)

siis kui veel ei olnud lund

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s