Päev kajab

Zoomisin end koolitusele ehk abiellumisarmastus


Raamatud, mida ma ei suuda peaaegu üldse lugeda, on seotud laste kasvatamisega. Mõne üksiku olen lugenud. Tahan saada info kätte kiirelt, kompaktselt, mul ei ole aega, tahan kohe kvintentsentsi, ärge mämmutage, mul ei ole aega, aega võtan vaid tummiseks eskapismiks ja helgeks kohalolekuks. Ehk siis kasvatusteemalised raamatud on üle minu taluvusläve, olen selleks liiga kärsitu. Ärge saage valesti aru. Minu meelest ei ole meist keegi sündinud emaks või isaks. Mitte keegi. Üksikutel on mingi müstiline üheksas või misiganes meel, mis leiab õige tee, viisi, adudes, mis võiks olla õige, ja seda just tema perele. Minu meelest mitte ühelgi vanemal, isegi neil nö õige tee tunnetajatel, ei jookse mööda külgi maha enda harimine kasvatusteemadel. Kõige sobilikum variant end selles vallas täiendada on, vähemalt minu jaoks, erinevad koolitused. Oluline info tuleb sealt kiiresti, kokkupressitult, minu aega ülemäära kulutamata. Olen mõnel käinud. Seekord ajale ja oludele vastavalt osalesin hoopistükkis virtuaalsel zoomis toimunud loengul: “Kuidas luua ja hoida lapsega head suhet”.

Veebikoolitused, need on ju puhas ime ja mugavuse tippklass. Maksad raha, kui on võimalik, oled reaalajas kõpsti läbi ekraani kohal, kui ei ole võimalik, saad meilile lingi järelvaatamiseks. Täpselt see, mis mulle sobib.

Kuidas hoida head suhet üliminimalistlik kokkuvõte: kuula, näita, et mõistad, kallista, tunnusta, kallista, väljenda oma tundeid, otsige lahendusi koos, ära kritiseeri, kallista, tunnusta.

Muide, see kõik ei kehti ainult lapse ja vanema suhte puhul. Daaa! Kes iganes on käinud, mis iganes lastega seotud koolitustel, siis nemad teavad, et neid saab üle kanda täiskasvanutevahelistesse suhetesse täpselt samamoodi ;) Nii et… Kui mõelda viitsid, siis tegelikult saad palju enam kui koolituse pealkirjast võiks eeldada.

Kui nüüd üdini aus olla, siis tegelikult minu jaoks ei olnud selsinatsel koolitusel mitte midagi uut. Teadsin kõiki läbikäidud tõdesid. Aga mis siis. Mulle meeldib asju üle korrata, kinnistada, meenutada, veenduda, et tee, millel püüan püsida, on üsna hea tee.

Siia passib nüüd mainida, et minu suur avastus instamaailmas on jesslapsed konto, kus käsitletakse lapse emotsionaalset ja sotsiaalset arengut. Eestvedajaks on Merilin Mandel, keda võib-olla mõned teavad fotograafina, muide, ta on ka meil kodus pildistamas käinud, või lasteaiaõpetajana. Nüüd õpib kasvatuspsühholoogiat ja, mina, kes ma teda reaalselt näinud olen, ja keda meie Anni mäletas ka aasta pärast temaga vaid ühel päeval kohtumist, imetlen jäägitult. Fantastiline inimene. Teeb kõike hingega. Ta suudab luua lastega mingi kontakti, mida need mäletavad ka aasta hiljem, pärast inimesega vaid korra kohtumist. Fenomenaalne. Nüüd hakkas podcaste ka veel tegema, teemad seotud või tõukuvad lähtudes jesslapsed kontost st mõeldud kuulamiseks lapsevanematele. Esimese saate kuulasin ära – milline põhjalikkus, milline lähenemisviis! Maksimumpunktid! Esimene saade käsitleb seksiteemat, soovitan soojalt, kusjuures, mul on tunne, et seda on huvitav kuulata isegi siis, kui sa ei ole lapsevanem. Igati positiivse, humoorikas, samas mitte mingi sõbrannade suvaline pläkutamine, vaid asjalik, sisukas, ekspertide jutt :)A: “Emme, kas ma võin sinuga suureks saades abielluda? Sa ju ütlesid, et tüdrukud võivad omavahel abielluda.”
B: “Jah, võivad, aga emad ja tütred ei abiellu. Need, kes abielluvad, nende vahel on väga eriline tugev armastus.”
A: …. nukker nägu….
B: Kiirustan kinnitama: “Ema ja tütre vahel on ka väga eriline ja tugev armastus, aga see on teistsugune.” Kallistame.
B: “Kui aeg on sealmaal, siis sa tunned selle abiellumisarmastuse ära.”


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s