Päev kajab

Kuidas teha kindlaks kas oled õnnelik või mitte?


Kes mäletab, see teab, hõiskasin uue aasta esimeste postituste seas – “Sooviksin olla 2021. aastal õnnelikum!”. Osata end tunda õnnelikumana, olla rõõmus, rahul sellega mis on, selles mis on. Nautida hetke. Teadvustada õnnelik olemist. Tundub kuidagi imelihtne. On ka ilmselt, kinnitan endale, vähemalt tundub nii, ainult, mul on sellega aeg-ajalt miskipärast probleeme. Olla õnnelik on ju imelihtne! On. Vaadates kõrvalt mõningaid persoone, paistab sedamoodi. Mul on ka justkui kõik olemas, kõik see põhiline ja oluline, mitte küll piisava suurusega korter, khm, aga need tõeliselt olulised asjad, eks ole, need nagu oleks olemas. Isegi niivõrd triviaalne teema nagu ülekaalulisus ei puuduta mind selle kõige otsesemas mõttes. Mis siis viga on? Mis on! Mine psühholoogi juurde, oleks mõistlik nõuanne. Aga kas ma tõesti ei suuda ise välja mõelda… Ise mõelda ennast õnnelikuks? Kõik olulised punktid oleks justkui täidetud. Kas midagi on ikkagi puudu? Mis? Võib-olla ma kuskil kaugel alateadvuses tean seda?

Nagu tellimise peale on lisandunud telemaastikku uus saade nimega Õnnelabor, mida tutvustatakse sõnadega… põnevad eksperimendid, teadusuuringud õnne kohta ning eksperdid aitavad aru saada, mismoodi iga päev natukene õnnelikumalt elada. Ma küll ei vaata süstemaatiliselt telekat, telekavaga ka ei vii ennast kurssi, aga sain saatel sabast kinni kohe tema esimesel nädalal. Täiesti kogemata sattusin saate reklaamile, mis on topeltveider, sest ma ei suuda meenutada, millal viimati telereklaame vaatasin. Olen neist üle kerinud, kui mind pilti näitava telekasti eest leiab, olen järelvaatamisega tegelenud. Õnnelaborit näidatakse kord nädalas, ainult neli saadet, viimane neist tuleb esitamisele tuleval kolmapäeval.

Eelviimases saates ütles ekspert, et on üks lihtne viis, kuidas teha kindlaks, kas oled õnnelik või mitte.

Sa pead esitama endale vaid ühe lihtsa küsimuse:

Kas sa lähed pärast tööpäeva rõõmuga koju ja hommikul ülesärgates heal meelel tööle?

Mõtle.

Leidsid vastuse?

Nüüd siis tead, kas oled õnnelik või mitte ;)

Nii lihtne see ongi.

Või kas ikka on?

Viimati nähtud Õnnelabori eksperiment oli väga emotsionaalne. Tuli kirjutada kiri ühele enda jaoks olulisele inimesele. Ja see talle telefonitsi ette lugeda. Me sageli ei ütle sõnagi neile, kes meile väga korda lähevad, kui palju nad meile tegelikult tähendavad, aga kui seda siiski teha, annab see nii ütlejale, kui sõnumi saajale väga-väga suure positiivse emotsionaalse laengu. Te mõlemad olete õnnelikumad :) Nii et mõelge, kellele te kirjutaks. Ja siis kirjutagegi. Päriselt. Või helistage. Helistamise puhul võib muidugi juhtuda, et pisar purskab silmast ja hääl katkeb meeleliigutusest, aga see on ilus, nii et olge julged!

Ühtlasi hakkasin kuulama podcasi – Mariiga õnnest. Kolm osa on läbitud. No ei tea… Marii räägib seal huvitavate inimestega, aga kas just õnnest? Nad lihtsalt räägivad. Ei kurda, inimesed on huvitavad, nii et lasku aga edasi. Kuulan ikka.

P.S. Andmisrõõm on üks suuremaid rõõme.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s