Päev kajab

Juhus?


Mis sõnum tuli eile ELIISi kaudu lasteaiast? Ilmselt on tegu kokkusattumusega ja pole üldse seotud tolle vahva peoga, kuhu ma preilit ei lubanud, aga no lihtsalt nii… Täiesti kohatuv ja hirmus ja mis kõik veel, aga ma päriselt olin üht otsa pidi täiesti ebanormaalselt rõõmus.

Otseloomulikult ei saatnud sellel nädalal Annukat lasteaeda. Üks põhjus oli too pidu, sest lapsed läksid ju pärast pühapäevast sünnipäevitamist kenasti esmaspäeval kõik lasteaeda. Oletatavasti. Minul oli hädasti vaja, et meie preili püsiks tervena. Tahtsin elimineerida kõikvõimalikud variandid, isegi kõige pisemad. Olime peaaegu kolm kuud järjekorras allergoloogile, täna saabus viimaks see õnnis hetk, mil meid allergiatestidele oodati. Ehk siis ma oleks jätnud preili koju ka ilma igasugustest pidudest üldse mitte midagi teadmata. Ei saanud riskida variandiga, et nina tilgub või hoidku taevas, köha hakkab kimbutama. Kõik see kolm kuud passimist oleks lörri läinud. Niisiis preili oli kodus kogu nädala ja ilmselt järgmisel nädalal ka aeda ei lähe, sest teade, mis ELIISist saabus, ütles, et meie rühma ühel lapsevanemal on koroonatest positiivne. Nii inetu ja mul tõesti oli enda pärast piinlik, et esimese raksuga tundsin rõõmu uudise peale. Mitte kahjurõõmu, hoidku küll, vaid olin õnnelik, et Annukas istus kodus koguaeg ja me lähme raudpoltkindlalt oma testidele. Isegi kui keegi oleks reede hommikul teatanud, et ka laps on haigeks jäänud ja kõik lähikontaktsed, ehk siis lasteaiakaaslased, jäävad isolatsiooni, ei oleks meid puudutanud.

Käisime arstil ära. No ei ole allergiat põhilistele allergeenidele, mis ei tähenda, et me ei võiks vältida tomatit, mett, šokolaadi ja veel mõningaid asju. On atoopiline dermatiit, aga mitte äge versioon. No selge.

2 kommentaari “Juhus?

  1. Oeh, see võitlus atoopilise dermatiidiga oli nii närvesööv ja pikk. Aga vist kasvas lõpuks ikka välja :)

    1. Loodan, et me kasvame samamoodi välja 🙂 Meil on ta hetkel enam-vähem kontrolli all. Nüüd toksin vastu puitu ja hakkan sülitama kohe.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s