Päev kajab

Uus kodu


Notar. Naiivsuse tipp. 15 minutit… Mida ma mõtlesin?! Juhtus klassika, nagu ikka kui arvad, et kõik on kontrolli all. Kohtumine kestis üle tunni. Ja kui alguses oli plaanis, et mina istun oma ja Jaan enda arvuti taga, siis mingite tehniliste või ma ei teagi mis asjaolude tõttu, palus notar, et me oleks sama arvutikaamera taga. Mis tähendas, et mina lahkusin oma kohalt ja läksin Jaani juurde. Ega ma ei teadnud, mida tähendab ostu-müügi juures võlaõigusliku lepingu sõlmimine. No nüüd tean. See ei ole pelgalt allkirjade andmine. Kõik naeratavad ja muudkui viskavad allkirjad alla kuhu vaja, eks ole. Võiks ju nii. Lihtne, kiire, muretu. No ei olnud sedaviisi. Hoopis kõik osapooled on kohal ja notar käib terve lepingu läbi, punkt-punkti haaval ja küsib aeg-ajalt kas olete nõus, kas on arusaadav…. Ja muidugi selgus hiljem, et samal ajal sadas mulle sisse erakorralisi tööülesandeid. Täiesti tüüpiline.

Igatahes. Nüüd on lepingud alla kirjutatud. Olin nõus tegema 180 kraadise pöörde, ja uskuge või mitte, me kolime hiljemalt tuleva aasta jaanuaris uhiuude korterisse, milles ma isegi sees pole käinud, sest ülla-ülla! korterit pole veel reaalselt olemaski. Tundub täiesti mitteminulik. Mina, kes ma ei otsusta sellist asja mitte kunagi puhtalt piltide või asukoha või mis iganes muude parameetrite, kui selle kõige olulisema – sisemise tunde järgi. Sisemise tunde aitavad tekitada valgus ja see müstiline miski, mis kohas olemas peab olema. Praegu ma tunnet testida ei saanud. Hirmutav. Aga. On olemas mõned parameetrid, mis mind veidi rahustavad.

Korter asub Kalamajas, meie praegusele kodule väga lähedal, lausa vaid mõned sajad meetrid eemal. Ehk siis me ei lähe ühelegi mäele. Isegi alles kujunemisjärgus Kalamäele mitte. Valisime kolmetoalise, kuigi oli võimalik võtta ka neljatoaline. Tundus, et ei ole vaja suuremat kui just hädapärast vajalik. Jah, on imetore omada eraldi töötuba, aga see lisasumma, mis oleks tulnud välja käia, see ei tundunud mõistlik. Esmatähtis on, et iga meie pereliige saaks tõmbuda eraldi tuppa ja kolmetoaline seda pakub. Rohkem ei ole vaja. Kõik saavad vajadusel privaatselt omaette olla.

Maja on piiratud aiaga. Hoov on märkimisväärselt suur, mahutades parkimisplatsi, mänguväljaku koos rohealaga ja isegi grillimisnurga. Aiaga piiratud hoov, mis ei sisalda vaid parkimisala, on suureks plussiks, eriti kui sul on laps, keda tahaks võimalusel ka iseseisvalt oma maja hoovi mängima lasta.

See, kuidas me valisime majas parima asukohaga korterit, oli muidugi omaette ooper. Mina vaatamas korteriplaani, kujutamas ette tänavat, kus maja asub, visualiseerimas päikesetõusu ja -loojangut, mõtlemas valgusele, tubade planeeringule. Omamas eelnevat ülipikka kogemust sobiliku elamispinna otsingul, siis ma ütleks, et … Siin on ikkagi täpselt 50% ja 50% tõenäosust, kas valmiv asi mulle meeldib või mitte :). Hetkel püüan kujutleda seda asja võimalikult väikse ja vähese valgusega uberikuna, et mul oleks võimalik vaid positiivselt üllatuda.

Sellistel arendustel on siseviimistluses võimalik valida reeglina erinevate pakettide vahel. Kuna me ei võtnud neljatoalist, siis otsustasime valida vähemalt maksimaalse sisepaketi, mida pakuti, ehk siis kõige kallima :), sest see meeldis meile kõige rohkem.

Hetkel on seis säherdune, et käime peaaegu iga päev uurimas, kuidas ehitus edeneb. Maja asub meile tõesti üli lähedal, nii et pärast tööpäeva teha väike jalutuskäik, mis viiks ka meie uuest kodust mööda, ei ole mingi eriline kunsttükk.

P.S. Uus algus. Külvasime seemneid. Kevad. Kõik on uus… Ootame ja loodame.

5 kommentaari “Uus kodu

 1. Me käisime ka pea igapäevaselt vaatamas, kuidas meie kodu ehitatakse (ridakas) ja aastaid hiljem selgus, et hea oli, et käisime – meie boksis on need tööd, mida kas või osaliselt oma silmaga tehtavat nägime, oluliselt paremini tehtud kui naabritel (sh trepikruvisid rohkem ja vihmaga ei hakanud sisse ajama ja …).
  Ehitusjärelevalve ja oma silm on kuningas!
  Ja hoov! On tõesti pluss.
  Me kolisime hoovita korterist aiaga majja ja lastel oli ikka suur elukvaliteedi muutus, olgugi et ennegi metsas kolamas käisime ja.
  Igatahes. Ootan huviga!

  1. Ma ka ootan ja juba natuke muretsen, et kui ikkagi ei olnud õige valik. Aga ei tohi lasta seda kõhklust ja kahtlust endale ligi, kõik läheb hästi ja tuleb suurepärane kodu :) Niiii loodan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s