Päev kajab

Killud ja tühjenevad akud


Reedel peksin kogemata keraamilise pliidiplaadi puruks. Killud lendasid. Panni kaas pudenes söögitegemisel niivõrd õnnetult näppude vahelt, et lõhkus ja laastas. Õnneks pliit siiski töötab. Aga kole on. Puudulik visuaal häirib, no mind vähemalt. Peab vist meelerahufondist üht-teist näpistama. Samas… Ega me päris täpselt pole otsustanud, mis praegusest korterist saab, kas läheb müüki või jääb alles. Et kas on mõtet hakata siin midagi parandama. Uue korteri ostame koos, mis tähendab, et Jaan saab selle praeguse endale alles jätta, kui tahab. Ja ma arvan, tähendab, tean, et pigem tahab :)

Siin tuleks remonti teha. Uut kööki oleks vaja. Vannituba tuleks põhimõtteliselt maha lõhkuda. Peaaegu nullist uuesti üles ehitada, et saaks normaalse korteri, mida väga hea hinna eest (Ullallaa! See siin on ju Kalmajaaa!) välja üürida. Ühte korterisse sisustuse ostmine ja teises remondi tegemine samaaegselt käiks aga meile ilmselt üle jõu. Tähendab. Mingi valemiga väga-väga võib-olla veaks välja ka. Paneks midagi ootele ja piiraks maksimaalselt kõikvõimalikke kulusid. Kuigi minus tekitaks see lisaks natuke kummalisi tundeid, sest ma tean, et see korter siin ei kuulu mitte mingilgi määral mulle, miks siis sellesse panustama peaksin. Natuke veider olukord. Täpsustuseks, me oleme lihtsalt elukaaslased, mitte abikaasad :). Kuigi… Muidugi ma tahan, et Jaan saavutaks finantsvabaduse. Tegelikult pole isegi oluline, kas mina olen kuskil kõrval olemas või mitte. Ma tahan, et Jaanil läheks hästi – kõiges, alati. Minu meelest on lihtsalt normaalne arvestada võimalusega, et olgu kui ebatõenäolisena see võib tunduda, aga kui keskeas härra ikkagi jõuab miskitlaadi kriisi ja usub, et sellest suudab teda välja vedada vaid üks kahekümnendates preili, siis millises olukorras olen mina. Mina, kes ma aitasin need kodud luua. Ma ei taha jääda palja persega. Nii on. See võib kõlada, kui oi, issand, mis ta nüüd ütles! Milline ülbik! Ei. Lihtsalt elu ja olukordi ettenägev. Planeeriv, arvestav, ise raha koguv jne. Selle teema jätame nüüd :)… Tahtsin tegelikult öelda vaid, et pliidiplaat sülitab vaikselt kilde, sest õnnetus juhtus, kogemata.

Peale pliidiplaadi tahab vahetamist saada ka mu telefon. See kunagine Jaani telo, vana juust, millega olen täiesti edukalt väga mitu aastat hakkama saanud. Aku on nüüd küll nii läbi, et tervet päeva aparaat vastu ei pea. Telefoni kaamera on ka täiesti mõttetu. Pildi kvaliteet peaaegu olematu. Tahaks, et saaks uue telefoniga talutava kvaliteediga pilti teha ja aku ei kukuks kooma enne öötunde. Jaan oli nii suurepärane ja otsis mulle mingi variandi välja, mis oleks odavate telefonide seas tegija. Odavate telefonide kunn – ega ma midagi paremat endale osta ei saa, sest noh, ma ju muidugi lubasin säästa uue korteri sisustusele, eks ole. Kõik selle nimel, et härra saaks meie vana korteri alles hoida. Olgu-olgu, see nüüd kõlas natuke ehk…, mitte kõige kenamalt, aga tegelikult, kui võimalik, siis muidugi, see oleks kindlasti hea plaan hoida praegune korter üürikana alles.

Et siis jah…

Ega ma sinna järgmise kuu asjade listi mitte midagi muud kui uus mobla, kirja panna ilmselt ei saagi. Ja sedagi on juba liiga palju. Muide, ma arvan, et umbes pooled, kui lausa mitte kõik, kes seda blogi loevad, pole tollest odavast mobladekunnist suurt midagi kuulnudki. Võib-olla kuulete, juhul kui ma ta ära ostan järgmisel kuul. Aga ma tahaks ju SAMSUNGi tegelikult. Nuuuuks!

P.S. Näitasin Annule ühte tapeeti ja küsisin, kas ta tahaks seda oma tuppa. Tahtis. Mingi esimene tapeet põhimõtteliselt, mida üldse vaatasin. Ei hakka veel tellima. Otsiks veel alternatiive, kuigi tundes Annut, siis ilmselt ma ei peaks end rohkem vaevama.

P.S.S. Kas peaks juba uue korteri köögiküsimusega tegelema? Majal pole veel eriti seinugi, aga korteri plaan on olemas, et siis keegi oskab selle põhjal hinnapakkumise ikka teha, onju.

P.S.S.S. Tean ühte viieaastat preilit, kes sõitis eile 11 km ilma käikudeta jalgrattaga läbi linna. Oli väga rõõmus ja osav. Pressis vastu tugevat tuult sõita nii mis mühises. Suveks tugevaks! Hakkame jalgrattamatkasid tegema!

Natuke udust videot ka. Mina preilile hoogu tegemas. Olime väljasõidul-jalutuskäigul Uues Maailmas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s