Päev kajab

Kuule, sa oled kollane!


Ei ole mõtet mingit eellugu ketrama hakata. Valan kohe sedaviisi välja, nagu mulle lajatati.

Käisin möödunud nädalal kosmeetikus. Oma tavalise juures, kelle ees täpselt kord kuus juba mitmeid aastaid pikutamas käin. Astusin sisse, viskasin end poosi ja sealt see tuli: “Kuule, sul on silmamunad liiga kollased. Võta kindlasti perearstiga ühendust. See on mingi tõsine asi…..”

Nagu.

Vähe ma terve protseduuri aja ei tahtnud googeldada! Jah, tean ise ka, et kollasus võib tähendada maksakahjustusi, aga no pardonks, ma tõesti ei joo alkohoolseid jooke regulaarselt, või suurtes kogustes. Kohe pärast kosmeetikut tegin kiire googelmoogeli st surfasin:

Paljud inimesed vastavad, et neil maks ei valuta. Ja neil on õigus, maksas tõepoolest ei ole valuretseptoreid. Niisiis, maks ei valuta: maks „vaikib“ isegi siis, kui maksarakud hakkavad lagunema. (http://www.tervemaks.ee)

“Ilus”. Muutusin natuke ärevaks. Kaks kuud tagasi tehti igasuguseid analüüse. Nüüd klõbistasin end kiirelt digiloosse ja vaatasin, et isegi mingi maksaga seotud näit pandi kirja. Näiduga oli kõik väga hästi. Samas, ega see nüüd mingi ülimäärava tähtsusega number ka ei olnud. Ühest küljest on ju tore, keegi juhib tähelepanu, et võibolla on midagi mäda. Teisest küljest – ma ju ei tunne end halvasti. Füüsilises mõttes. Vaimses plaanis hakkasin end kohe halvasti tundma, tüdinult ka, sest kes pidi nüüd ennast kokku võtma ja helistama perekale ja kurtma midagi, sest kosmeetik, see oli rääkinud…. Perekale helistamata jätta ka muidugi ei saanud, sest mure oli külvatud. Helistasin. Rääkisin täpselt nii nagu oli – a´la vabandage väga, kosmeetik ütles seda ja teist ja hirmutas mind ära. Palun öelge, mida ma nüüd tegema pean? Sain vastuvõtuaja. Tehakse mõned analüüsid. Ilus.

Eks siis paistab.

No ja nüüd, täna, käisin juuksuri juures. Ma ju ei vaata enam telekast uudiseid, sest need uudised saavad mind, kui vaja, nagunii kätte. Juuksur rääkis Ringvaate saatest, kus oli näinud-kuulnud midagi täiesti ülimasendavat. Indias pidavat möllama nüüd veidi teistsugune koroona. Oled täiesti terve, vähemalt ise ei tunne midagi, aga järgmisel hommikul enam ei tõuse, sest sa ei saa hingata ja … Aidaaa! Kõik. Sured põhimõtteliselt jalapealt. Ei mingid hoiatavaid märke. Ja praegused vaktsiinid selle pasa vastu ei aita ka, kohe üldse mitte. Ffffffffffff! Täitsa selles samusesksi! Suvi on tulemas, kõik saavad varsti vaktsineeritud ja siis selline uudis. Mõtled, et uuuuu! kohe-kohe varsti hakkame ringi sõitma ja puhkama ja vaheldust taga ajama. Sittagi. Vabandust. Reaalselt, ma ei viitsi enam.


Lea Dali Lion 🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤 Nutan ookeani. Ja see ajab üle kallaste.

Üks kommentaar “Kuule, sa oled kollane!

  1. Kus sa kosmeetikus käid? Ma nüüd pärast kolimist vajan uut, sest Kadrikasse ei istu minek enam kohe üldse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s