Päev kajab

Köögist Alzheimerini


Kui normaalne on öösel kell 2.34 saata meile? Mitte väga ilmselt. Öised mõtted, need… on sageli veidi teistsugused mõtted, parem oleks magama ära minna, kui kedagi oma veidrustega tüüdata. Igal juhul möödunud ööl otsustasin unemaale kobimise asemel hoopis kiire e-kirja saata meie tulevase korteri köögitegijatele. Nad olid juba rohkem kui nädal tagasi mulle oma visiooni saatnud, milline see köögikene peaks välja nägema hakkama, aga mina, täiesti ebaminulikult jätsin vastamata, sest puhkus tuli hirmsa mürina ja kolinaga peale. Oh, kui nüüd sellele mõelda, siis… Mis siis et ma ei salli söögitegemist, praegu. Mulle tundub, nagu oleksid sellekohased muutused ajas väga võimalikud. Või on siis asi minu lapsepõlvekodus, kus oli üle mõistuste suur köök ja ma natuke igatsen sellist päris toamõõtu kööki ehtsa puupliidi ja suure köögilaua ning kilomeetripikkuse tööpinnaga. Ja mulle tõesti meeldib mässata magusate küpsetistega, isegi praegu, kui suurem vaaritamine mind väga ei vaimusta.

Samas, arvestades minu vanust, siis peaks järk-järgult süsivesikute tarbimist vähendama. Põhjuseks ei ole kehakaal, hetkel vähemalt veel mitte, aga selgus, et liigne süsivesikute tarbimine võib olla üks Alzheimeri tõve põhjustajaid. Täiesti vabalt võib olla, et see pole paljudele mingi uudis, aga mulle oli. Niisiis, mida ebamugavam a´la tillukesem köögike, seda parem tegelikult. Eelistama peaks valgurikkaid toite ja nende tegemiseks sageli ülisuuri tööpindu pole vaja.

Kogu see korteriteema… Tegelikult. Mõtlen hirmuga, MIDA MA KÜLL TEGIN?! Osta asi, mida pole näinud, mida pole veel olemaski. Kuidas selline asi üldse juhtuda sai? Minusuguse puhul, kes TAHAB enne tunda seda müstilist ÕIGET tunnet, enne kui kuhugi kolib. Mis saab, kui seinad saavad püsti ja saame päriselt kohale minna ning tunnen ennast seal halvasti? Väga halvasti?!

Rahustava mantra aeg: Laed on kõrgemad kui praeguses korteris. Laed on kõrgemad kui praeguses korteris. Laed on kõrgemad…
Kas kõrgemad laed välistavad võimaliku ängistuse ja SEE EI OLE ÕIGE tunde?

P.S. Meil oli eile Tallinnas nii palav korter, et täna põgenesime Laulasmaa spa-sse. Kusjuures, puhtjuhuslikult oli meil Tartu korter ja isegi Hiiumaa elamine konditsioneeriga. Hiiumaal ei olnud vaja kasutada, sealne palavus ei olnud Tallinnas valitseva kuumusega võrreldav.

P.S.S. Jaan sai oma palavikust ja kõhutõvest suht käbedalt üle. Koroonatest oli ka kenasti negatiivne.

P.S.S.S. Seetõttu ärajäänud Peipsi Glampingust ja tõve tõttu loobutud Lõuna-Eesti puhkemajast on kahju. Oi, kui kahju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s