Päev kajab

Kehapositiivsusest sünnimärkideni


Mina ja kehapositiivsus ei kuulu kokku, kohe mainin ära, et oleks üheselt arusaadav. Vähemalt sellel tasandil, mis lähtub mõttest, et võin olla täpselt sellise kaalunumbriga nagu tahan. No, väga suure spektri ulatuses võidki, aga on olemas kaalunumbrid, kust algab anoreksia või teisipidi rasvumine. Nii et ärge tulge mulle ülema, et igasugune kaalunumber on okei. Ei ole. Miskipärast kehapositiivsust just sellel kõige lihtlabasemal tasandil vaadeldaksegi. A´la keegi ei tohi mulle öelda, et olen paks või näen välja nagu kondikubu. Ei tohigi, aga see ei ole seotud kuidagi kehapositiivsusega, vaid elementaarse viisakusega. Kehapositiivsus võiks ja peaks olema eluterve suhtumine oma kehasse. Sa hoolitsed(!) tema eest laskumata ekstreemsustesse. Nagu näiteks pesed ennast regulaarselt, külastad igal aastal hambaarsti (võimalusel), oled füüsiliselt keskmiselt aktiivne, sest sa püsid siis tervem, rõõmsam, kulutad vähem raha erinevatele ravimitele, oled enam-vähem teadlik toituja täpselt samadel põhjustel, mis just said mainitud jne jne. Kehapositiivsus minu jaoks on olemine teadlik oma kehast ja selle vajadustest, ilma sundmõtete ning lõputu teiste kehadega võrdlemise.

Muide, nägin meie Laulasmaa spa kahepäevase puhkuse ajal hommikusöögil paari nö pardimokkadega näitsikut. Mina siin võin arvata, et need huuled olid märkimisväärselt ülesüstitud, aga ilmselgelt nemad nii ei arvanud. Kusjuures, täiesti võimalik, et tänu nendele mokkadele, võivad nad saada palju rohkem negatiivseid reaktsioone, kui siis mil neil ei olnud pardihuuli. Aga neidudele endile meeldivad need huuled. Mis mõttes ma jõllitan neid kuidagi veidralt või üldse pööran huultele eriliselt tähelepanu. See ei ole minu asi. Tänapäeval saab muuta oma keha operatsioonide abil ja palun väga, tee seda, kui oled kõik läbi mõelnud ja sul on vaimse poolega kõik jonksus (see on nüüd see nõrk lüli, eks ole) ning vajadus enda jaoks igati põhjendatud.

Jah, on võimalik minna üle igasuguste piiride läbi operatsioonide oma keha muutmisega, aga samas võivad mõned imeväikesed opid anda inimesele metsikutes kogustes enesekindlust juurde. Sa ei pea näiteks kannatama ebameeldivaid jõllitavaid pilke, kui sul on kõrvad, mis hoiavad peast keskmisest mitmeid kordi kõvasti rohkem eemale. Ei. Milleks? Et näidata, kui väga kehapositiivne sa ikka oled? Piisab vaid ühest väiksest opist ja sa sööstad oma seniste enesekindluse riismete juurest valgusaastate kaugusele. Ära oota, vaid tee see op kohe ära!

No nüüd jaurasin siia sellise sissejuhatuse, et anna aga olla.

Tegelikult tahtsin öelda, et helistasin perekale ja esitasin soovi eemaldada mõned sünnimärgid. Hakkasid häirima, mitte et keegi neid eriti näeks, sest nad on enamasti riietega kaetud, aga vot tekkis selline esteetiline huvi nad ära kaotada. Minu keha, ise otsustan. Telefonikõne peale öeldi, et peaksin esmalt nahaarstile neid näitama. Mul piltlikult öeldes vajus mokk töllakile. Kes nahaarstil käinud, see teab, et ootejärjekorrad on mitu kuud, reeglina 3 kuud. Pakuti, et kiiremini saaks, kui laseksin tasulisel visiidil oma sünnimärgid üle kontrollida. Ütlesin selge pilt, tänasin ja lõpetasin kõne. Ja siis hakkasin mõtlema…. Mõtlesin lausa nii tublisti, et saatsin eile perekale meili. Üldiselt on hea saata meil. Pärast on kõik kenasti kirjalikult fikseeritud ja keegi ei kobise, et ise olid loll, et tegid midagi sedasi nagu tegid. Noh, nüüd tundub, et võib juhtuda selline lugu, et näitan perekale asjad ette ja saan võibolla saatekirja kuhu vaja (loe: kirurgile) ja ei peagi tuhat aastat ootama (võibolla vaid pooltuhataastat) ja saan seda, mida soovisin. Näis.

Allikas: pixabay.com

2 kommentaari “Kehapositiivsusest sünnimärkideni

  1. Jaaa, just, mu jaoks on ka kehapositiivsus see, kui inimene on tervislikus vormis ja kaaluvahmikus, kumbki äärmus pole ju ok. Ma ise nägin millalgi teismelisena teiste tüdrukute pealt ära, kui kerge on sinna äärmustesse sattuda + kinni jääda ja panin enda jaoks igaks juhuks kohe need piirid paika, kustmaalt alla- ega ülespoole ei oleks hea minna. Aga ma kujutan ette, et tänapäeva noortel vist raskem seda tervislikku vahemikku hoida, sest #bodypositivity on lohutuseks/õigustuseks kohe mugavalt käepärast võtta.

    1. Ei tea jah, samas, noored võibolla on veidi teadlikumad kui toona, öeldakse, et iga järgmine põlvkond on targem kui eelmine. Samas on neil palju uusi probleeme, millest meie ei osanud undki näha. Noorte elu on keeruline 🙂 Võtab siin asja kokku üks vanamutt 🙃

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s