Päev kajab

Uus kodu


Kui palju olen seoses meie uue elamisega mõtteid mõlgutanud? Aus vastus oleks – mitte eriti, kui jätta välja hirm, et see on võibolla meile ikkagi liiga väike. Kas olen mõelnud sisekujunduse peale? Ei, ei ole. Kas olen kündnud Pinteresti lõpututel väljadel ja inspiratsiooni ammutanud? Ei, ei ole. Kas muretsen, et pole üldse suurt mitte millelegi seoses korteriga mõelnud? Ei, ei muretse. Isegi kirjale, kus köögitegijad ütlesid, et nad telliks meile köögitehnika ära (loe: nad tahavad VEEL lisaks raha saada), sest hiljem võib tekkida tarneraskuseid, vastasin umbes paari-kolmenädalase viibega, sest noh, meil oli käsil Tšehhis suvepikendamine. Seda siia niimoodi kirjapannes tekib tunne, et peaks vist ikkagi muretsema. Lähme põhimõtteliselt tühja korterisse oma papkastide otsa elama. Kui Jaan vähegi lubab ja preili välja kannatab, siis võtaks praegusest kohast kaasa minimaalselt asju. MINIMAALSELT st peaaegu üldse mitte midagi. Olen meie uue korteriga maja vaatamas käinud, aga ainult väljast :), sisse ei lubata veel.

Otsustasime, et praegune korter tuleb ikkagi maha müüa. Erinevatel põhjustel tundub see õige. Kas me tegeleme praegu müügiga? Ei, ei tegele. Kas peaks muretsema? Kõike seda siia kirja pannes hakkab tunduma, et peaks. Vist. Keegi tahab Kalamajas 55 ruudulist korterit? Korralikud inimesed, kes uue elamise ostavad, teevad endale ruumiplaanid, sätivad, vaatavad, mõtlevad, millist mööblitükki kust ostavad. Neil on oma lemmikud nii lampide, diivanite, madratsite, toolide, seinale minevate pildiraamide ja põrandavaipade osas. Mul ei ole. Ärge saage valesti aru. Mul on mingi udune ettekujutus, kuidas asjad peaks lõpuks välja nägema – üldmulje, aga see kõik pole seotud brändide või sisekujunduskontodega Instas või kus iganes mujal. Samas, nii see ka pole, et kui kingid mulle mingi sisekujunduselemendi, siis see leiab otsejoones tee meie koju. Ei, ei leia, kui see mulle ei meeldi ja minu uduse visiooniga kokku ei kõla. Üldiselt ma ei soovita mitte kunagi kellelegi sisekujunduselemente või ka nõusid (isegi pokaale mitte) kinkida :), juhul kui pole eelnevalt kindlaid kokkuleppeid sõlmitud.

Kas olen midagigi seoses mööbliga mõelnud-planeerinud? Jah, olen. Voodid. Voodeid oleks ilmselt lisaks köögile kohe vaja, nii et neile olen mõelnud ja teoreetiliselt isegi mingid asjad IKEA-st välja valinud. Tellinud ei ole. Vist peaks. Sisekujundusega on säherdune lugu, et kui ma ikkagi pole veel kordagi päris elus näinud kohta, kuhu kolin, siis ma ei suuda-oska asju sellisesse elamisse planeerida. Voodeid oskan, sest nende suurus ei sõltu nii väga ruumi suurusest, vaid ikkagi inimese suurusest, kes seal tudisklema hakkab. Korterisse tulevad raamatud – palju raamatuid. Kui ma ei leia seina, kuhu saab panna raamaturiiulid, siis me müüme selle uue korteri maha.

No nii. Mul tekkis nüüd mõttekramp. Suutsin panna end muretsema, sest tõesti ainult 4 kuud veel ja me peaks olema uues kodus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s