Lugemiselamus · Päev kajab

Birk Rohelend „Kes tappis Otto Mülleri?“


Otto Müller, edukas ärimees ja täielik s******, mõrvatakse tema 65. sünnipäeval. Uhkesse mõisahäärberisse on kogunenud terve perekond. Kõigil on põhjust soovida Otto Mülleri surma.

Juhtumiga hakkavad tegelema kogenud politseiuurija Gabriel Vanem ja tema verivärske paariline Agnes Maramaa. Sündmused leiavad valdavalt aset ülekuulamisruumis ja päevas, mil Otto mõrvati.

Raamat on jaotatud osadeks, vastavalt sellele, keda kahtlusalustest parajasti ülekuulatakse ja kelle vaatevinklist loole lähenetakse.

Lugesin ja film jooksis silme ees. Mul polegi kunagi nii selget loo visuaalset versiooni meeltes kerinud, tekstist läbi kihutades. Hämmastav. Birk on juba aastaid telesarjade stsenaristina tegutsenud, ilmselt sellest ka niivõrd tugev filmilik käekiri. Või arvestas ta juba lugu kirja pannes, et film peab sellest ükskord saama. Pigem usun sedapidist varianti. Ja muide, saabki. Lausa teleseriaal tuleb, kus režissöör on René Vilbre ja peategelastena astuvad üles Eesti tippnäitlejad Märt Avandi, Jaan Rekkor, Tambet Tuisk jt. On mida oodata.

Raamat on esimene juhtum Agnese ja Gabrieli tandemile. Tuleb krimiraamatute sari! Uurijad alles õpivad teineteist tundma ja koostööd tegema. Esimesed üllatavad avastused on tehtud. Vihjete põhjal võib oodata lisaks mitmeid põnevaid nüansse, mis ilmselt iga järgneva raamatuga raasukeste kaupa lugejate ette puistatakse. Kunagi punkbändi teinud, veidi karuse pealispinnaga Gabriel ja mässumeelne rikkurite võsuke Agnes tunnevad teineteise suhtes mingil põhjusel peaaegu kohe usaldavat poolehoidu. Mõlemad on pärit täiesti erinevatest ühiskonnaklassidest. Kuidas nendevahelised suhted arnevad ja kuidas nende karaktereid avatakse, saab olema omaette põnev jälgida.

Ootan järgmist Gabrieli ja Agnese juhtumit!

Suur tänu raamatu eest kirjastus Postimees! :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s