Päev kajab

Teeme muusikat?


Eelmises postituses rääkisin umbmääraselt huviringist, mida Annu soovil otsisin. Ukulele tundi tahtis Annukas minna. Leidsin võimalikud variandid, mis oleks kodule lähedal ja ei nõuaks minult ülemäärast pingutust/ajakulu/tööle lahkumisavalduse andmist vmt ekstreemsust. Saatsin kahte kohta päringu. Esimesega tundus minevat asjaks, kuid… No ja siis hakkasid selguma nüansid, mis enam väga ei sobinud. Ei hakka siin laiemalt lahkama, lihtsalt langes ära too variant. Teine koht võttis ka viimaks ühendust ja teatas oma kirjas, et ukulele tunde nad praegu ei paku, aga…

Annuka huvi pillide vastu puhus lõkkele lasteaiakaaslane, kes käib klaveritunnis. Minu preili tahtis ka otseloomulikult kohe klaverit õppima hakata. Ilmselgelt, eks ole. Mõtlesin pühajeesus! see võib tähendada, et peame millalgi päris klaveri ostma?! Kuhu selline asi mahub? Õige vastus: mitte kuhugi! Nii otsustasin Annul suunda muuta ja küsisin, kas oleks mingi muu pill, mida ta õppida tahaks. Flööti pakkus järgmiseks. No muidugi, täditütar on suur eeskuju. Iseenesest ju tore, aga… Sekundiks käis peast läbi, mis ema ma selline olen, laps näitab üles huvi midagi uut õppida ja mina püüan aktiivselt seda va huvilaadset asja summutada.

Jäime pidama ukulele juurde. See riistapuu on meil kodus olemas. Päris pill, mitte mänguasi. Viimaks selgusid väljavalitud tunni juures mõned detailid, miks otsustasime vähemalt sellel aastal loobuda, täpsemalt üldse igasugustest lisahuviringidest loobuda. Ja siis tuli lõpuks SEE kiri, kus öeldi, et soovitud tundi neil ei ole, aga alternatiiviks oleks bänditund, kus saab tutvuda paljude erinevate pillidega, teiste seas ka ukulelega. Mul oli täielik vau! hetk. Bändi tund! See on ju täpselt see, mida vaja! 6-aastane saab tutvuda pillidega ja soovi korral leida omale instrumendi, mida näiteks tuleval aastal õppima hakata. Mitte et ta peaks õppima pilli, ainult siis kui ise tahab muidugi. Vähemalt ei ole vaja kohe suure hurraaga midagi ära osta, mis võibolla kuhugi kapinurka seisma jääb. Ta saab terve õppeperioodi väga erinevaid muusikariistu proovida. Trumme ka kusjuures, aga elan selle üle, otsustasin. Isegi kui temast peaks saama suur trummisõber.

Täna oli esimene tund. Õpetaja tundus väga tore – armas ja soe inimene. Lendas siis preili pärast tundi garderoobis mulle sülle, ise rõõmus ja roosa. Õpetaja tuli ka järgi ja mis oli esimene lause, mille ta mulle ütles: “Ta mängis väga hästi klaverit!”

Hmmmmmmm. Seda nimetatakse nüüd vihma käest räästa alla sattumiseks? Ärge saage valesti aru. Klaver on imeline pill. Lihtsalt… Kallis on. Ja no tõesti…. это жизнь, это карма…

6 kommentaari “Teeme muusikat?

 1. Noh, tänapäeval on juba sellised süntekad ka olemas, millel on nö klaveriklahvid. Või kuidas seda seletada. Noh, et vajutades tunduvad näpu all samasugused ja käituvad ka samamoodi nagu klaveril. (ma ei oska üldse seletada, sorry!)
  Aga võtab vähem ruumi ja ehk odavam ka? Mugavam trepist üles viia igatahes!

  1. :) no vot, ma ei ole muusikariistade maailmas just väga pädev. Kohe rõõm kuulda, et täiesti on võimalik soodsamalt hakkama saada.
   Ja muidugi pole veel sugugi lõpplikult kindel kas üldse ja kui, siis mida preili ikkagi mängida soovib :) Elame näeme.

 2. Ma usun, et alguses ongi Annul huvitav erinevaid pille proovida, eks ta siis näeb, kas jätkuvalt klaver kõige armsam. Linda õpib sel aastal lisaks flöödile ka mandoliini. Ma millegipärast kujutasin ette, et see on väiksem kui ta tegelikult on :) Reaalsus on see, et kuigi koolini on 600m viin teda reedeti autoga sest ta ei jaksa lisaks koolikotile mandoliini vedada.

   1. Guugeldasin kohe ise :D maksimaalselt sain, et võib 2kg kaaluda. (?) Aga ilmselt on siis koolikott väga raske.

   2. ta on igavene kobakas, saadan sulle millalgi koos Lindaga pildi :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s