Päev kajab

Kohtingul uue koduga


Me nägime teda! Lõpuks ometi. Jube kuidas pelgasin seda kõige esimest külastust! Nii õudne tundub osta midagi, mis on väga oluline, kõigest arvutis nähtud korteriplaani järgi. Aga just seda me tegimegi. Vaimusilmas kahanes iga ostust möödunud kuuga me uus kodu ikka väiksemaks-väiksemaks, muundus justkui pimeda koopa sarnaseks. Teadsin, et laed on kõrgemad, kui praeguses elamises, aga… hirm võib panna fantaasia teadmata suunas lendama. No ja muidugi lause, mis hakkas kummitama: “Miks, oh, miks küll, me ei võtnud suuremat pinda!” Kodukontori jaoks eraldi tuba näiteks.

Neljapäeval ajasime maja ees oranžid vestid selga, panime kiivrid pähe ja meid juhatati objektile. Maja oli mehi täis. Töö käis. Esmalt saime pilgu visata täielikult valmisehitatud ja disainitud näidiskorterile. Oli huvitav. Õnneks ühetoaline, nii et sügavasse kadedusse ei olnud põhjust laskuda.

Mul on see häda, et ajan taga alati mingit müstilist Õiget Tunnet, no vähemalt siis, kui tegemist on endale kodu otsimisega. Peab tekkima mingi äratundmine. Valgus peab tulema õige nurga alt, seda ei tohi olla liiga vähe, vastasmaja aknad ei tohi olla liiga lähedal, laed peavad olema kõrged, aga mitte ülikõrged, see viimane paneb kodused helid kuidagi õõnsalt kõlama, planeering võiks olla enam-vähem mõistlik. Ja ongi kõik, ei midagi väga eriliselt ekstreemset. Lihtne.

Korteris on praeguseks vaheseinad paigas. Vannitoas on alustatud plaatimist. Anni toas, kus on kaks maast peaaegu laeni akent, on nii palju valgust! Isegi sombuse ilmaga. Mõnus. Tema tuba saabki olema kõige valgusküllasem ruum kogu korteris. Ideaalis võiks muidugi magamistoad olla teisel korrusel, aga no ostes ma ikkagi teadsin, et see on ühetasapinnaline korter, et siis mingit negatiivset üllatust ruumidega seoses ei olnud. Aga tunde osas, kas tekkis SEE ÕIGE tunne? Jah. Jah-jah! :)

Muidugi ma ei tulnud selle peale, et teha mõned pildid. Rumal. Väga rumal. Mitte jagamiseks, aga edasiste plaanide pidamiseks.

Puulehtedest roos
Kõik õied ma kingiksin sulle…

2 kommentaari “Kohtingul uue koduga

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s