Päev kajab

Mis on õige valik


Vaevalt jõudsin siin mainida, et köögitegijad pole elumärki andnud, kui nad põhimõtteliselt järgmine päev saatsid meili ja tahtsid teada, kuidas eluke veereb ja millal saaks paigaldama hakata. Hämmastav. Aga garderoobiga juhtus hoopis selline lugu, et nad ei saanud mõõtmistöödele minna, koroonaajastu, mis sa ära teed… Ühesõnaga – kontaktne. Nüüd siis on mõõtja isolatsioonis. Selge pilt. Mis absoluutselt selge pole, on see, kas või millal garderoob viimaks töösse üldse läheb ja millal midagi valmis võiks olla. Ei tea, ei tea, ei oska arvata. Mul pea varsti lõhkeb kõigist nendest korteriga seotud mõtetest.

Anni käis nädalajagu lasteaias. Nüüd istub jälle kodus. Seekord köha asemel nohu. Jaani murdis tatt igatahes lausa siruli ja tõmbas palaviku peaaegu neljakümnele. Ei olnud koroona. Tegi testi.

Mul on kõrini. Minu meelest ei olnud me nii sageli haiged isegi siis, kui Annukas lasteaiateed alustas. Rääkimata möödunud aastast, mis oli peaaegu haigustevaba, kui nüüd veidi ilustada. Selles mõttes – olgu, kui mu siinsed teekaaslased nii väga tahavad haiged olla, siis palun. Võib küll. Aga kas saaks sedaviisi, et mina jään terveks. Seda puht praktilistel kaalutlustel. Kordades keerulisem on söögitegemisega mässata ja raamatut ette lugeda või midagi mängida, kui endal on tervis kehv ja tahaks üliväga hoopis vaikust ja pikali ja liitrite viisi teed kaanida.

Küsisin IG-s, et kumma kingivariandi sünnipäevaks peaksin härra poolt pakututest endale valima: kas koos perega pikk nädalavahetud V-Spaas Tartus või hoopis päev iseendale, mil ööbin hotellis, saan mõne kehahoolitsuse ja lösutan raamatuga voodis. Magan lõputult ja loen. Ei miskit muud. Sööma peab ka ilmselt. Põhimõtteliselt aga aelen poole päevani koos raamatuga voodis. Võtaks heal meelel mõlemad variandid. Spaasse ei tahaks mitte millegi muu pärast, kui soovi pärast näha, kui põnevil ja rõõmus on põnn, kui saab vette ning koduseinte vahelt välja. Seiklema. See oleks väsitav ja väga tore vaheldus samaaegselt.

Ülekaalukalt võitis variant – päev iseendale. Mis nüüd reaalselt käiku läheb ei teagi, peab veel natuke mõtisklema ja mediteerima. Enne mõlema variandi kirjapanekut uskusin, et läheme spaasse, aga kirjutamise ajal, nähes valikuid, tundus jällegi, et no kuulge, mis spaa, kui ma ise pole spa-inimene. Kui ma tahan olla hea ja meeldiv ema-kaaslane, siis tuleb hoopis stepsel korraks seinast tõmmata. Vot see oleks õige valik.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s