Päev kajab

Rasunäärme ummistus


Ega ma ei plaaninud sellest kirjutada, aga…. Vingumine on eestlaste rahvussport, umbes samamoodi nagu eestlaste riigiusk on ebausk. Nii et ärge tulge mulle ütlema, et ma ei või. Võin küll. Ja vingun ka. Ja pole oluline, kas on väga palju põhjust või mitte.

Preilil oli silmalau all n-ö muhk, mida oli näha, kui silm oli suletud. Kuna enne muhu avastamist kaebas preili silma sügelust, siis sai pilt avatud punetavate äärtega silmast perekale saadetud ja tema määras pealemääritavad antibiootikumid. Kasutasin vastavalt juhistele. Ja siis mõned päevad hiljem avastasin muhu. Tahtsin kohe arsti vastuvõttu. Sain. Pereka juurde. Ütles – rasunäärme ummistus. Näitas hirmsaid pilte arvutist ja teatas, et sellest võib, aga ei pruugi, kujuneda midagi sellist, mis vajab kirurgilist sekkumist. Ütles, et kasutagu ma seda antibiootikumisalvi, mille ta oli punetavale silmale määranud 7 päeva asemel nüüd hoopis 10 päeva. Et see aitab ka ummistunud rasunäärmega toime tulla. Määrisin. Sain lisaks juhised, et kui ära ei kao, siis pöörduge silmaarsti juurde. Selge. Ei kadunud pärast biotsikuuri ummistus kuhugi. Panin silmaarstile aja kirja.

Nüüd tuleb kõige parem osa. Mul preili armastab väga sellist lastele mõeldud tervise-meditsiini saadet nagu “Operatsioon Ai”. ETV2 näitab, err.lasteekraan.ee lehelt leiab ka. Viimati kui saadet vaatas, tegin mina alles tööd ja kuidagi poole silma-kõrvaga jälgisin teleekraanil toimuvat. Saatejuhid on arstid ja filmitakse valdavalt haiglas, aga mitte ainult. Seekordses rubriigis, kus mõni laps küsib oma kehaga/haigusega seotud küsimuse, näitas poiss oma silmalaugu ja küsis, miks tal on silmalaul selline muhuke? Minu tähelepanu oli hetkega 200% saatel. Vastused, mis see on ja kuidas lahti saada, olid imelihtsad. Kuulasin ära ja kerisin tagasi. Et veelkord kuulata. Ütlesin: “Anni, sul on sama asi! Vaatame VEELKORD!”

Saates olnud arst ütles, et tegemist on rasunäärme ummistusega. Tee rätik sooja veega märjaks ja vajuta sellega silma peale. Paari päeva pärast peaks olema ummistus kadunud.

Minule perekas küll mitte midagi sellist ei osanud öelda. Antibiootikumid pidid mõjuma. Ja ta pikendas biotsikuuri selle ummistuse pärast. Oletame, et silmal oli mingi põletik veel lisaks ja tõesti oli vaja biotsi, aga nüüd tekkis mul tunne, et selle muhukese pärast pikendatud biotsikuur oli liiast. Närvi polnud enam mõtet minna. Kuur oli ju tehtud ja tolleks hetkeks lõpetatud. Muhk, muideks, on nüüdseks kadunud ka. Kuigi silmaarsti aeg veel käes ei ole, aega ei tühista, sest ma palusin ühtlasi, et tehtaks nägemise kontroll. Enne kooliminekut tuleb teha. Septembrist kooli ju läheme, saame siis ühelepoole selle va kontrolliga, kui me muidugi vastuvõtupäeval jälle haiged pole.

Jah, perekas pole silmaarst. Hea et ta üldse oskas öelda, et tegemist on rasunäärme ummistusega. Aga no need biotsid, nagu mingi võluvits tundub olevat iga probleemi puhul. Paneme muudkui biotsid peale! Pikendame biotside kasutamist! Uuuuh!

Kui juba enne arvasin, et “Operatsioon Ai” on imeline saade, siis nüüd ma fännan “Operatsioon Ai-d” jäägitult, sest ta on ikka üks kuramuse võimas saade! Ja üleüldse… Nagu alguses mainisin, on Eesti riigiusk ebausk ja korraliku eestlasena tuleb nüüd öelda, et raudselt pole tegemist juhusega, et me nii sobival ajal nägime just sellist probleemi kajastavat saatelõiku. Haldjad valvavad mu pisikest preilit! Eks ole! ;)

See haldjavärk oli nüüd huumor.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s