Päev kajab

Hakkab pihta…


Täna pidi köök tulema, eks ole. Kas tuli? Kas meil on uues kohas köök olemas? Ilmselgelt. Ei. Ole.

Paar päeva enne jõululaupäeva helistasid ja ütlesid – tarneraskused. Ikkagi. Vaatamata meie ülivarajasele köögitellimusele, mis muideks, sai täiesti ära vormistatud suve viimasel kuul. Valamut ei ole ja millal tuleb, pole ka päris selge. Alleaa! Hakkab pihta. Hakkab pihta!!! Ütlesin, et okei, selge lugu, ega me veel kuhugi kolima nagunii ei hakka, võtku rahulikult. Köögitegijad on mulle sümpaatsed, nii too juhtfiguurist meesterahvas, kes minuga telefonivestluseid peab, kui armas disainerist naisolevus. Pakuti variandina võimalust panna meile nii kauaks mingi asenduslahendus, kuni tuleb õige kraam kohale. Pole vaja, arvasin. Meil ei ole ju otseselt kiiret.

Käisime kolmandat korda korteris. Seekord oli pisike preili ka kaasas. Tema nägi esimest korda meie uut kodu. Katsetas kohe wc ära. Tulime otse Pärnust. Sõidu pikkus venis kolossaalselt, sest teeolud ja kui ikka terve megapikk kolonn autosid sõidab maanteel kiirusel 65 km/h läheb tavapärasest märkimisväärselt rohkem aega.

Tagasi vetsu juurde. Preili sõnul pidavat olema üks suur probleem. Nimelt ei ole wc-s paberit ja see on ütlemata halb. Eeem… Tõsi. Halb. Minu viga. Ma lihtsalt ei ole harjunud, et peaks nüüd kahte peldikusse paberit muretsema. Vist.

Teine tähelepanek. Iga külastuskorraga tundub mulle uus korter kuidagi väiksem. Ja vana korteri planeering mingis mõttes parem. No hakkab pihta, eks ole. Ei ole rahul selle ja tolle ja mille kõigega veel. Aga tunne on seal ikkagi hea. Tunne on õige. Nii et missiis kui pole suur. Ongi lihtsam koristada. Vannituba on suur. See on ainuke asi, mis seal suur on.

Magamistubadel on tavalised võtmed uste lukustamiseks. Mõtlesin, et tänapäeval pannakse igale poole “liblikaid”. Klassikaline võti nutikodus – positiivne üllatus. Eriti mulle, kes ma armastan tegelikult vanu maju, kaminaid, puupliite ja õunapuuaedu.

Tellisime täna ära voodid. Need tulevad IKEA-st. Üllatus-üllatus, või siis pigem mitte. Sealt saab odavamalt ja täiesti okei välimusega asju. Elutähtis kraam kõigepealt ja alles siis vaikselt, tasapisi kõik muu. Anni voodi tellimus sai miskipärast mõne aja möödudes staatuseks Canceled. No tõesti. Hakkab pihta….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s